Собственикът на Ботев (Пловдив) Илиян Филипов коментира раздялата с Ивелин Попов, темата с бившото ръководство, селекцията на тима, както и очакванията за стадиона и бъдещето на клуба.

"От раздялата с Ивелин Попов я боли цялата "жълто-черна общност". Това е изцяло негово решение. Имахме два разговора с Ивелин – в четвъртък каза, че иска да напуска, защото не е сигурен за титулярното си място. Говорихме един час и го помолихме да помисли. В понеделник го посъветвахме да говори със семейството, играчите. Важен е за нас, казах му го, но не може да му се гарантира титулярното място. Нямаме право на никаква грешка. Ботев е на 16-о място. Трябваше да загърбя интереса на ПФК Ботев, за да поема ангажимент пред Ивелин да е титуляр – не мога да го направя. Ивелин постъпи мъжки. Каза, че се познава и ще внася смут, ако не е титуляр. Благодаря му, че подходи честно към клуба. Не искахме, но приехме решението му. Ивелин е част от нас винаги. Разделихме се приятелски. Прегърнахме се, има ми телефона, може да разчита на мен за всичко. Вратата в Ботев е отворена за него", заяви Филипов в предаването "Домът на футбола" по Диема Спорт.

- Когато стана ясно, че ще взема клуба, се подготвяше даже отборът да изпада. Казах на Ивелин, че трябва да се намеся, за да не фалира Ботев. Говорих с него дали мога да разчитам на него в бъдещето на клуба. Получих подкрепа от Ивелин, за което му благодаря. На тази среща присъстваше и Николай Киров. Останахме като гръмнати, като разбрахме, че Ивелин иска на напусне. Треньорът е притеснен, нормално е. Той е влизал в сметките на треньора. Представете си, ако Тошко Неделев се контузи, какво се получава? Трябват ни двама равностойни футболисти на позиция.

Не съм правил такава сделка през живота си – наясно да съм, че губя много пари. Предишното ръководство се държа много нагло. Зингаревич искаше да му платя заплатите на всички руснаци и тогава разписа договора за акциите. Такова нещо в нормална сделка за бизнес никога не бих го оставил да се случи. Петър Петров присъстваше и наистина направихме невъзможното да спасим Ботев. Нямаме задължения към НАП. Имахме 1,7 милиона лева осигуровки и данък към държавата с лихвите, всичко е платено. Заплатите и всички служители от клуба ги получават 10 дни преди датата. За това, което работят, те ще го получават. Имахме сериозен имиджов проблем. Много футболисти отказваха да преговарят с нас, заради неплащането на осигуровки преди това. Огромни проблеми и много трудности имаше за тази селекция. Имаме много качествени момчета в състава, класа също е там, трябва още малко време за обиграване.

Вярвам, че Ботев може да е финансово независим. Когато нашите деца са на терените, те няма да са по кафетата и казината. Спортът учи децата да работят в екип. Започнахме възраждане на детско-юношеската школа. Тя беше в ужасяващо състояние. Който ни хванеше, ни биеше. Нещата започват да се случват и вървят в правилната насока в ДЮШ. Показват се вече резултати. Почти по цял ден съм на стадиона. Ще дам всичко за стадиона – ще остане в историята, ще е най-добрият в България. Надявам се от следващия сезон Ботев да е на мястото, където му се полага – всяка година в Европа."

 

 

 

efbet Лига - сезон 2025/2026

Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2025 в efbet Лига

 подкрепя българския спорт