Локо (Пд) победи Пирин с 2:0 и е все по-близо до оставане в елита. Срещата бе по-специална, тъй като треньорът на “смърфовете” Наджи Шенсой води “орлетата” през есента. Двете попадения бяха дело на Гара Дембеле и Йордан Тодоров.

Още в 4-ата минута Локомотив откри. Йордан Тодоров напредна и центрира ниско, Гара Дембеле засече добре и вкара за 1:0 от ъгъла на вратарското поле. За французина, който дойде на “Лаута” през зимата, това е трето попадение. До края на полувремето Пирин опита да върне гола, но така и не стигна до опасно положение. В същото време Здравко Лазаров не спря да тормози защитата на гостите.

Втората част започна неприятно за “орлетата”. Защитникът Радослав Митревски бе изгонен след втори жълт картон за фаул срещу Електричката в 50-ата минута. 15 по-късно Локомотив стигна до втори гол. Здравко Лазаров пое добре центриране и с едно докосване прати към точката за изпълнение на дузпа. Йордан Тодоров засече топката и я заби във вратата. Бившият играч на ЦСКА се превръща в основна фигура в състава на Шенсой, след като вече има 4 попадения за “черно-белите”.

В оставащите минути Даксон се отчете с два страхотни удара, но и намесите на Благой Макенджиев бяха на висота. Със спечелените три точки излиза на 12-ата позиция, а Пирин остава девети./БЛИЦ

ЛОКО (ПД) – ПИРИН 2:0
1:0 Дембеле (4), 2:0 Тодоров (65)

Локо: 1.Стоян Ставрев, 23.Георги Мечечиев, 5.Бенжалюн, 55.Кирил Котев, 26.Ангел Йошев, 7.Йордан Тодоров (75 - Рангел Абушев), 77.Здравко Лазаров (71 - Габор Ерош), 16.Николай Чипев (70 - Кюмюрджиев), 39.Гара Дембеле, 20.Том, 11.Даксон

Пирин: 12.Благой Макенджиев, 25.Мирослав Ризов, 23.Диан Молдованов, 27.Радослав Митревски, 26.Юлиян Попев, 14.Янко Сандански (74 - Николай Димитров), 8.Благой Наков (52 - Иван Михов), 10.Тодор Паланков, 20.Драги Коцев, 17.Даниел Младенов, 29.Борис Кондев (82 - Златковски)

Стадион: “Лаута”
Съдия: Радослав Станев
Жълти картони: Мечечиев, Чипев, Тодоров (Л), Митревски (П)
Червен картон: Митревски (5О-П)

Срещата по минути
1 – Начало на мача
3 - Опасно центриране в наказателното поле на Пирин, Лазаров остана под топката
4 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Пд). Йордан Тодоров напредна по фланга и центрира ниско. Гара Дембеле засече от ъгъла на вратарското поле и прати топката във вратата
12 -
Силен удар на Даксон от фаул, Макенджиев реагира добре
25 - В последните минути Пирин започна за поглежда по-често към вратата на Ставрев
31 - Неточен удар на Даниел Младенов от 30-ина метра
36 - Бомба на Даксон, вратарят се справя
38 - Опасен удар на Здравкоп Лазаров, със сетни усилия Макенджиев избива
43 - Хубава атака на Локомотив, Лазаров опита атрактивно изпълнение, но прати топката високо над вратата
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
50 - Втори жълт картон за Радослав Митревски. Защитникът фаулира Лазаров на ъгъла на наказателното поле и напуска терена
51 - Даксон стреля слабо от свободния удар
55 - Фаул за Пирин фронтално срещу вратата. От 30 метра Младенов изпълни, но топката бе слаба
56 - Остро центриране на Кондев, негов съотборник не успя да засече
65 - ГОООЛ! 2:0 за Локо (Пд). Здравко Лазаров засече добре центриране и с едно докосване прати към точката за изпълнение на дузпа. Йордан Тодоров засече топката в мрежата