Нападателят на ЦСКА Килиaн Шеридън се върна в Шотландия и показа класата, заради която беше привлечен в българския тим. Ирландецът вкара гол и направи асистенция за победата на Хибърниън над Ийст Файв с 3:1 в контрола, играна снощи.

0__10290_9785382_00.jpgШеридън се разписа в 81-ата минута с глава, а малко преди това даде голов пас на Мат Торнхил. Килиан се появи в игра на почивката и остана до края на срещата.

“Килиaн е страхотен футболист. Отдавна познавам качествата му и сега просто затвърдих доброто си впечатление. Надявам се, че ръководството ще успее да го привлече. Имам лукса да го наблюдавам в мач и благодаря за това на ЦСКА, които го пуснаха на проби”, коментира треньорът на Хибс Колин Калдърууд. sheri.jpg

ЦСКА опитва да намери отбор на Шеридън от началото на лятната подготовка. Той беше на проби в Сиатъл Саундърс и Портланд Тимбърс. 22-годишният ирландец започна вихрено в Сиатъл и се разписа за втория тим при победата над Ванкувър Уайткепс с 2:0.