Устремилият се към елита ЦСКА 1948 записа шеста поредна победа във Втора лига и с актив от 18 точки е едноличен лидер. В интригуващ мач в Горна Оряховица "червените" успяха да победят с 3:2 местния Локомотив.

Последният двубой от шестия кръг беше белязан от три дузпи, като две от тях бяха реализирани от намиращия се в страхотна форма Андон Гущеров. Голмайсторът на ЦСКА 1948 и Втора лига за пореден път се превърна в герой, донасяйки победата с точно изпълнена дузпа в четвъртата минута на добавеното време. Преди това Гущера вкара още веднъж от бялата точка. Така той вече има 11 попадения в шестте мача до момента и е убедителен лидер при реализаторите във Втора лига.

Мачът започна отлично за Локомотив. В 4-ата минута Ивайло Климентов фаулира Кристиян Райчев в наказателното поле и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Атанас Фиданин не сгреши и изведе "железничарите" напред в резултата - 1:0.

Гостите от София изравниха в 36-ата минута. Васил Шопов изведе Денислав Александров, който вкара за 1:1. В добавеното време на първата част домакините отново поведоха. Вратарят на ЦСКА 1948 Емил Михайлов сгреши, а Деян Христов бе точен за 2:1.

В 54-ата минута Андон Гущеров вкара от дузпа за 2:2. Наказателният удар беше отсъдена за игра с ръка на Иво Харизанов в наказателното поле.

Малко след изравнителния гол, вратарят на гостите спаси удар на Деян Христов. Последва и изчистване от голлинията на Локомотив при разбъркване в наказателното поле им поле.

В добавеното време се стигна и до драматичната развръзка. Валентин Йосков засече с глава центрирана топка, тя летеше към вратата на Дафовски, но Фиданин изби с ръка. Станислав Тодоров показа директен червен картон на защитника на домакините и отсъди втора дузпа за "червените". Отново Гущеров бе точен, донасяйки победата на ЦСКА 1948 с 11-ото си попадение от началото на първенството - 3:2 за тима, воден от треньора Петко Петков.

Локомотив (Горна Оряховица) - ЦСКА 1948 2:3
1:0 Атанас Фиданин (5-дузпа), 1:1 Денислав Александров (36), 2:1 Деян Христов (45+1), 2:2 Андон Гущеров (54-дузпа), 2:3 Андон Гущеров (90+4-дузпа)

Локомотив: 14 Стефан Дафовски , 77 Мартин Сандов, 4 Иво Харизанов, 23 Ивайло Тодоров, 5 Махаил Минков, 21 Атанас Фиданин, 7 Кристиян Райчев, 9 Калоян Стефанов, 24 Петър Чалъков, 17 Мартин Петков, 18 Деян Христов

ЦСКА 1948: 33 Емил Михайлов , 25  Александър Александров, 21 Венцислав Василев, 12 Богомил Дяков, 30 Димо Атанасов, 20 Янко Сандански, 71 Тони Иванов, 10 Васил Шопов, 8 Ивайло Климентов, 11  Денислав Александров, 99 Андон Гущеров

ВТОРА ЛИГА - 6 КРЪГ:

24 август 2019 г., събота, 18:00 часа:
Поморие - Лудогорец II 0:0

Струмска слава (Радомир) - Хебър (Пазарджик) 2:1
1:0 Димитър Петков (45-дузпа), 1:1 Октай Хамдиев (70), 2:1 Борислав Николов (72)

Септември (София) - Кариана (Ерден) 3:2
1:0 Юлиян Попев (4), 1:1 Георги Георгиев (18), 2:1 Румен Сандев (45), 2:2 Цветомир Тодоров (63), 3:2 Стоян Предев (73-автогол)

24 август 2019 г., събота, 19:00 часа, в Балчик
Спартак (Варна) - Локомотив (София) 1:0
1:0 Румен Николов (23)

24 август 2019 г., събота, 20:00 часа
Монтана - Ботев (Гълъбово) 3:0
1:0 Атанас Илиев (7), 2:0 Атанас Илиев (61), 3:0 Борислав Балджийски (74)

25 август 2019 г., неделя, 19:30 часа
Литекс - Черноморец (Балчик) 4:0