Шеста поредна победа постигнаха футболистите на Етър, които надвиха с 3:0 в Севлиево местния едноименен тим. Мачът от 6-ия кръг на Северозападната "В" група не бе привлекателен за гледане и най-хубавото за гостите бяха спечелените от тях поредните три точки. Етър е с пълен актив от 18 точки, с колкото са още "Ботев" (Враца), Академик (Свищов) и Бдин (Видин).

Още в първата минута Альоша Илиев стреля във вратаря, а в 9-ата той успя да открие резултата с диагонален удар, след като бе изведен отдясно, информира Sport-vt.com. Малко след това пък Павлин Иванов проби отляво и излезе на голова позиция, но ударът му мина край гредата. В горещото време „виолетовите” не си даваха много зор и нова ситуация имаше чак в 29-ата минута, когато Альоша Илиев навлезе в наказателното поле, но вратарят излезе навреме и го блокира. Все пак в 33-ата минута логично се стигна до 0:2, след като Джихат Кямил центрира отляво, Явор Генчев се пребори за топката и удвои резултата. За домакините Минчев от фаул стреля право в ръцете на вратаря.

Втората част бе още по-трудна за гледане, защото зачестиха и грубостите. В 50-ата минута бившият етърец Искрен Писаров необяснимо влезе грубо без топка и предизвика сериозна контузия в лявото коляно на Явор Генчев. Халфът бе изнесен на носилка, а на неговото място влезе Николай Николаев. Писаров пък си навлече освиркванията на „виолетовата” агитка, подкрепяла етърци и в това гостуване.

След този епизод острите влизания зачестиха, като потърпевши бяха Павлин Иванов, Байчев, Кямил, а в края на мача и Цанков. На терена имаше доста брак в отиграванията, а единственото голово положение бе в 60-ата минута, когато Байчев центрира отляво и Мартин Николов от чиста ситуация би над гредата. Поведението на етърци окрили домакините, които тръгнаха напред и в 78-ата минута бяха близо до намаляване на резултата. Писаров стреля опасно в горния ъгъл, но Цанков майсторски изби в корнер. След изпълнението му капитанът Стойчев на празна врата стреля над гредата.

В самия край „болярите“ вкараха и трети гол, дошъл след подаване на Николай Николаев и завършващ удар на  Младен Николаев за 0:3.