Женският национален отбор записа седмата си загуба и шеста поредна в квалификациите за световното първенство по футбол през 2015 г. В мач о Група 7 българките записаха поражение с 0:4 като гост на Финландия.

Еми Аланен откри за домакините в 20-ата минута, а останалите попадения паднаха в последните 12 минути на мача. Сала Талонен удвои в 78-ата минута, а Туя Хиринен се разписа в 85-ата. Резервата Сара Саариен вкара четвъртия гол във вратата на Станимира Матарова в 88-ата минута.

Българският национален отбор заема последното място в групата с една спечелена точка и голова разлика 3:47. Единствената ни точка е от домакинското равенство 1:1 с предпоследния Казахстан на 26 октомври 2013 г. Лидер в групата е Франция с 21 точки, три повече от Финландия. Напред в следващата фаза на квалификациите продължава само първият в групата.

СЪСТАВЪТ НА БЪЛГАРИЯ: Станимира Матарова, Николета Бойчева, Моника Ражгева, Нели Атанасова, Силвия Радойска, Кристина Петрунова, Валентина Асенова (81-Вероника Гоцева), Лидия Начева, Радослава Славчева, Евдокия Попадийнова (68-Симона Петкова), Валентина Господинова (73-Велина Кошулева)
Селекционер: Емил Кърцелски