Локомотив (Пловдив) и Левски завършиха наравно 2:2 в дербито от 2 кръг на Първа професионална лига. Срещата се игра на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута". И двата отбора записаха по две равенства в първите си два мача. Двубоят започна с три гола до 13-ата минута. Веселин Марчев откри в 3-ата минута, Франсис Нар изравни в 12-ата, а в следващата 13-та минута Бабатунде Адениджи изведе Левски напред в резултата за 2:1. В 65-ата минута Мартин Камбуров изравни от дузпа.

Това бе шести пореден мач за Левски без победа - два от края на миналия сезон, двата с Марибор и в първите два от началото на новото първенство. Тимът записа и четири поредни равенства - срещите със словенците и мачовете с Монтана и Локомотив (Пловдив).

Треньорът на Левски Люпко Петрович направи някои промени в стартовия състав в сравнение с мача срещу Монтана (0:0). Защитникът Симон Сандберг започна титуляр заедно с Димитър Пиргов, който пък излезе на терена въпреки трагедията с баща му, който почина преди два дни. На върха на атаката стартира Антонио Аниете, а Венцислав Христов остана резерва. Вратарят на Локомотив (Пловдив) Илко Пиргов и брат на Димитър Пиргов също игра след кончината на баща си. Двубоят започна с минута мълчание в памет на баща им, както и в памет на починалия преди няколко дни бивш играч на Локомотив (Пловдив) Траян Дянков.

Още в 3-ата минута Веселин Марчев откри резултата в полза на Локомотив (Пловдив). Пламен Крумов напредна отдясно и центрира на границата на наказателното поле, където Камбуров овладя. След това Дани Кики продължи с топката в наказателното поле, но тя се озова във връхлитащия Марчев, който откри резултата. В 12-ата минута Франсис Нар изравни за Левски. Аниете опита два пъти да стреля отдясно в наказателното поле, но не успя, топката се отклони и попадна в Нар, който близо до голлинията я прати във вратата. В следващата минута Илко Пиргов сгреши фатално и подари топката на Бабатунде Адениджи пред наказателното поле, който обърна резултата до 2:1 в полза на Левски. В 21-ата минута Везалов уцели гредата след удар с глава, а с това се изчерпаха интересните положения за първото полувреме.

В 51-ата минута гостите от София организираха опасна контраатака, при която Бабатунде стреля над вратата, но при подаването имаше засада. В 64-ата минута шведският бранител на Левски Симон Сандберг извърши нарушение в наказателното поле и съдията Никола Попов даде дузпа за Локомотив (Пловдив). Зад топката застана Мартин Камбуров, който изравни за 2:2. Нападателят прати топката в долния десен ъгъл на вратата, а Боян Йоргачевич се хвърли в обратния ъгъл. В 85-ата минута се случи най-опасното и дискусионно положение в двубоя. След центриране отдясно Мартин Камбуров засече в наказателното поле, но топката срещна горната греда и тупна около голлинията. Повторенията така и не показаха дали топката е била зад голлинията с целия си обем. Съдията зад вратата обаче взе категорично решение и помогна на главния рефер, че попадение няма.

Двубоят по минути ТУК

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 2:2
1:0 Веселин Марчев (3), 1:1 Франсис Нар (12), 1:2 Бабатунде Адениджи (13), 2:2 Мартин Камбуров (65)

loko_plovdiv_1.JPGЛОКОМОТИВ: 28.Илко Пиргов, 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев, 15.Димитър Везалов, 29.Ясин Амрауи, 17.Ванчо Траянов (77 smqna.jpg 39.Парвиз Умарбаев), 18.Мартин Райнов, 9.Дани Кики, 11.Мартин Камбуров, 10.Веселин Марчев jalt.jpg (88  smqna.jpg 93.Аймен Суда jalt.jpg ), 13.Симеон Райков (55  smqna.jpg 27.Димо Бакалов)
Резерви: 16.Ясин Харуби, 14.Иван Горанов, 7.Георги Вълчев, 39.Парвиз Умарбаев, 93.Аймен Суда, 27.Димо Бакалов, 21.Бирсент Карагарен
Треньор: Илиан Илиев

ЛЕВСКИ: Левски: 29.Боян Йоргачевич, 3.Димитър Пиргов jalt.jpg , 5.Александър Др. Александров, 23.Симон Сандберг jalt.jpg (70  smqna.jpg 4.Мики Орачев), 25. Александър Ем. Александров jalt.jpg , 70.Георги Костадинов, 8.Джереми де Нойер jalt.jpg , 15.Роман Прохазка, 7.Франсис Нар jalt.jpg, 17.Бабатунде Адениджи (60  smqna.jpg 10.Венцислав Христов), 20.Антонио Аниете (90+2  smqna.jpg 99.Станислав Иванов)
Резерви: 21.Иван Чворович, 4.Мики Орачев, 10.Венцислав Христов, 14.Веселин Милчев Минев, 99.Станислав Иванов, 6.Ивайло Найденов
Треньор: Люпко Петрович

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Никола Попов
Жълит картони: Веселин Марчев, Аймен Суда (Локомотив Пловдив); Алексанъдр Емилов Александров, Франсис Нар, Димитър Пиргов, Симон Сандберг, Джереми де Нойер (Левски)