Черноморец не допусна изненада и победи с 2:0 Беласица пред собствената си публика на стадион "Лазур" в Бургас.

Любопитното бе, че в срещата гол вкара Адриан Фернандеш, който е известен с прякора си Шезлонга още от престоя си във варненския Черно море. Едричкият бразилски нападател откри за "акулите" в 21-ата минута, което бе негов първи гол в официален мач за тима на Красимир Балъков. Второто попадение за Черноморец във вратата на Беласица вкара резервата Костадин Дяков в 74-ата минута.

С прибавените три точки "акулите" събраха 30 в актива си, колкото имат още четири отбора - Локомотив (Мездра), Славия, Локомотив (Пловдив) и Сливен. Беласица пък е на последното място с едва 14 точки в актива си.

ЧЕРНОМОРЕЦ - БЕЛАСИЦА 2:0
1:0 Адриан Фернандес (21), 2:0 Костадин Дяков (74)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 33.Борел, 3.Бонев, 2.Дянков, 13.Николов, 6.Старокин, 26.Марсио, 22.Цонков, 15.Траянов (63-10.Дяков), 19.Карбони, 11.Дуду (79-Ремзи), 9.Фернандес (55-Платини)

БЕЛАСИЦА: 1.Манолов, 5.Стоев, 4.Генов (70-21.Ковачев), 14.Семина, 24.Савов (57-3.Ирмиев), 8.Софрониев, 16.Дюлгеров, 22.Огнянов, 15.Ас. Георгиев, 11.Бижев, 10.Пр. Йорданов (46-7.Сертич)