Витоша (Бистрица) измъкна точка от Локо (Пловдив) като гост с попадение в 86-ата минута на Апостол Попов. Срещата завърши при резултат 1:1, като гостите прибавят  точка в актива си за пръв път от 1 декември.

Срещата трябваше да е спокойна за тима на Бруно Акрапович, а Анте Аралица с хубав удар през първото полувреме даде аванс на домакините. Съставът на Асен Букарев не се предаде и успя да реализира в последните минути и да смълчи "Лаута".

Локомотив имаше няколко шанса през първата част, но Николай Кръстев бе на мястото си, а Бирсент Карагерен пропусна почти невъзможна ситуация. "Смърфовете" опитваха повече с далечни удари, които дадоха резултат в 35-ата минута. Диниш Алмейда намери Аралица на границата на наказателното поле. Хърватинът се обърна и с хубав удар в левия ъгъл на Кръстев не му остави никакви шансове 1:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Темпото през второто полувреме бе много бавно, а ударите към двете врати бяха рядкост. Локомотив опитваше да задържи крехкия си аванс, а атаките на Витоша не стигаха до финален удар. Това се промени в 86-ата минута, когато Кабов центрира от корнер, а опитният Апостол Попов се извиси в наказателното поле и с глава прониза Пиргов за крайното 1:1.

Локо (Пловдив) е на второ място с 46 точки, докато третия Левски е с 45, но и мач по-малко. Витоша продължава да е на дъното, но вече с актив от 6 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

Локо (Пловдив) - Витоша 1:1
1:0 Анте Аралица (35), 1:1 Апостол Попов (86)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- След голямо разбъркване пред вратата на Витоша Бирсент Карагарен видя как ударът му бива блокиран, преди Лукас Масоеро да изпрати топката далеч над вратата от изключително удобна позиция
23- Диниш Алмейда стреля от над 25 метра, но топката попадна в ръцете на Николай Кръстев
35- ГОЛ ЗА ЛОКО! Диниш Алмейда намери Аралица на границата на наказателното поле. Хърватинът се обърна и с хубав удар в левия ъгъл на Кръстев не остави никакви шансове за стража - 1:0
45- Край на първото полувреме
_____________________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Димитър Илиев стреля силно от воле, но право в ръцете на Николай Кръстев
86- ГОЛ ЗА ВИТОША! Кабов центрира от корнер, а Апостол Попов се извиси и с глава прониза Пиргов - 1:1!
90- Край на мача!

Локомотив: 1.Илко Пиргов, 4.Акинсола Акиниеми, 25.Лукас Масоеро (65-13.Валентино Пулиезе), 50.Йосип Томашевич, 61.Диниш Алмейда, 19.Уирис Оливейра (25-44.Николай Николаев), 7.Момчил Цветанов, 9.Бирсент Карагарен (85-91.Мирза Хасанбегович), 16.Лукас Салинас, 14.Димитър Илиев, 77.Анте Аралица
Резерви: 22.Кристиан Томов, 3.Мустафа Абдулахи, 44.Николай Николаев, 91.Мирза Хасанбегович, 13.Валентино Пулиезе, 15.Доминик Малонга, 11.Кенан Муслимович
Треньор: Бруно Акрапович

ВИТОША: 12.Николай Кръстев, 5.Венцислав Бонев, 6.Станислав Маламов (56-88.Мартин Станкев), 9.Илия Димитров, 10.Георги Амзин, 14.Четин Садула, 18.Апостол Попов, 22.Богомил Дяков, 77.Веселин Минев, 93.Атанас Кабов, 96.Христо Иванов (72-7.Кристиян Кочилов)
Резерви: 33.Кристиян Кацарев, 7.Кристиян Кочилов, 11.Даниел Кутев, 15.Васил Първанов, 17.Запро Динев, 20.Аристоте Медиани, 88.Мартин Станкев
Треньор: Асен Букарев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация