Лудогорец се класира без проблем за полуфиналите на турнира за Купата на България. Шампионите разбиха Локомотив (Пловдив) с 4:0 като гост и чакат жребия за следващата фаза. Там вече са Ботев (Пловдив) и Литекс, а четвъртият полуфиналите ще бъде определен от двубоя между Верея и Дунав. Жребият е в петък.
Лудогорец победи с попадения на Марселиньо, Вандерсон и Мисиджан, а автогол си отбеляза Павел Виданов.

През първото полувреме тима на Георги Дерменджиев  бе пълен господар на терена, а домакините моагт да бъдат доволни, че се оттеглиха на почивката само с един гол пасив.

Той бе дело на Марселиньо и дойде в 32-ата минута на срещата. Бразилецът отправи мощен удар от около 30 метра и не остави никакви шансове на Ел Харуби.

Густаво Кампаняро удари гредата след удар с глава, а няколко изстреля бяха спасени от вратаря на Локомотив (Пловдив).

Лудогорец реши всичко между 59-ата и 62-ата минута, когато вкара два гола. Първо Вандерсон получи топката от Марселиньо в наказателното поле, финтира Бакалов и направи безпомощен Харуби за 2:0. Павел Виданов пък засече в собствената си врата центриране на Вандерсон.

Върджил Мисиджан пък вкара гол с първото си докосване. Холандецът влезе в игра в 77-ата минута, а веднага след появата си получи извеждащ пас от Марселиньо и прокара топката покрай Харуби за крайното 4:0 за Лудогорец.

В последната минута на редовното време фен нахлу на терена и спря мача. След няколко минути напрежението бе овладяно, а съдията даде последен съдийски сигнал.

ВСИЧКО ЗА ТУРНИРА ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

Локо (Пловдив) - Лудогорец 0:4
0:1 Марселиньо (32), 0:2 Вандерсон (59), 0:3 Павел Виданов (62-автогол), 0:4 Върджил Мисиджан (78)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
8- Кампаняро стреля от фронтална позиция пред наказателното поле, но топката профучава покрай гредата
20- Марселиньо получи топката в наказателното поле от корнер, излъга Бакалов и стреля, но топката премина над гредата
32- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо изстреля мощен шут от близо 30 метра, а Ел Харуби нямаше какво да направи - 1:0 за шампионите!
42-
Греда! Кампаняро стреля с глава след центриране на Сисиньо, но след удара му топката срещна страничната греда
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Греда! Техничен изстрел на Марселиньо се отклонява в лявата греда
56- Контратака на Лудогорец, при която Вандерсон излезе сам срещу Харуби, но ударът му бе избит с крак от вратаря
59- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо пусна към Вандерсон, който финтира бранител и прати топката в мрежата!
62- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Вандерсон центрира успоредно на голлинията, а Павел Виданов отклони топката в собствената си врата за 0:3!
78-
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо изведе отлично в коридор Мисиджан, който с първото си докосване прати топката в мрежата!
90- Фен нахлу на терена на Лаута и спря срещата!
90+2- Край на мача!

Резултат с изображение за фк локомотив пловдивЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 16.Ясеин Ел Харуби, 15.Димитър Везалов, 6.Кирил Котев (76-77.Дино Мартинович), 71.Пламен Крумов (68-90.Шоко), 5.Павел Виданов, 10.Веселин Марчев, 19.Ванчо Траянов, 27.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 9.Дани Кики, 11.Мартин Камбуров (68-39.Парвиз Умарбаев)
Резерви: 38.Илко Пиргов, 14.Иван Горанов, 3.Александър Тунчев, 90.Шоко, 77.Дино Мартинович, 39.Парвиз Умарбаев, 23.Мигел Анхел Луке
Треньор: Едуард Ераносян

Резултат с изображение за фк лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 5.Хосе Луис Паломино, 27.Козмин Моци, 88.Вандерсон(78-93.Върджил Мисиджан), 12.Абел Анисе, 10.Густаво Кампаняро, 4.Сисиньо, 11.Жуниор Кишада (66-92.Джоди Лукоки), 6.Натанаел, 22.Джонатан Кафу, 84.Марселиньо
Резерви: 29.Даниел Наумов,  32.Игор Пластун, 25.Йордан Минев, 8.Лукас Саша, 93.Върджил Мисиджан, 92.Джоди Лукоки, 28.Клаудиу Кешеру
Треньор: Георги Дерменджиев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Съдия: Ивайло Стоянов