Черно море записа труден успех в петата си контрола от зимната подготовка. “Моряците” се наложиха с минималното 1:0 над Черноморец (Балчик). Единственото попадение вкара Адемар с хубав удар след центриране в 38-ата минута.

Най-интересният момент бе през второто полувреме. Негов автор бе Емил Тодоров. Известният като Зелето бивш играч на варненския тим бе фаулиран от Кулибали в 67-ата минута. Съдията не даде дузпа. Това ядоса ветерана, който бръкна в джоба му, взе червения картон и го показа на бранителя. Феновете избухнаха в бурни аплодисменти.

В края на мача Димов и Ганчев се сбиха и също получиха червени картони, но този път от рефера./БЛИЦ

Черно море: Илчев, Александров, Домакинов, Дяков, Адемар, Борносузов, Стоянов, Илиев, Д. Георгиев, Колев, Божилов (Пиргов, Лазаров, Кулибали, Бачев, Александров, Маркес, Димов, Ратников, Аврамов, Заков)