ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Етър постигна нова важна победа по пътя към завръщането в елита. Футболистите на Емануел Луканов надвиха с 3:1 Янтра (Габрово) в дерби от 25-ия кръг на Втора лига.

Голмайсторът на "болярите" Мартин Тошев откри резултата в осмата минута със страхотен гол, а в 38-ата удвои от дузпа. В 85-ата се разписа и Мартин Моран, който преди дни игра за Панама срещу световния шампион Аржентина с Лионел Меси в състава. Единственото попадение за Янтра вкара Иван Василев в 55-ата минута.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Първата интересна ситуация в мача в Габрово беше в осмата минута. Бившият нападател на ЦСКА и ЦСКА 1948 Мартин Тошев откри резултата с изключителен удар от малък ъгъл, пронизвайки Петър Иванов - 0:1.

Малко по-късно Тони Иванов получи добра възможност да изравни, но стреля в аут.

В 37-ата минута Кольо Станев спечели дузпа, която бе направена от бранителя Константин Иванов. Зад топката застана Мартин Тошев. Опитният голмайстор заби втори гол в мрежата на Петър Иванов - 0:2.

В последните секунди Мариян Иванов пропусна от изгодна позиция.

Десет минути след началото на втората част габровци успяха да намалят резултата. Добромир Бонев пусна дълъг пас за Петър Казаков отдясно в наказателното поле, той стигна почти до аутлинията и пусна топката по тревата, където на първа греда Иван Василев я засече във вратата на Славков - 1:2.

В 78-ата минута футболистите на Янтра, водени от треньора Живко Желев, вкараха за втори път, но попадението на Ивайло Михайлов не беше зачетено заради засада.

В 85-ата минута панамският национал Мартин Моран оформи крайния резултат, след като надбяга двама от Янтра и без проблем матира и вратаря Петър Иванов - 1:3.

След успеха Етър остава на втората позиция с 49 точки. Янтра пък се намира на 12-ото място с 28.

ЯНТРА - ЕТЪР 1:3
0:1 Мартин Тошев (8), 0:2 Мартин Тошев (38-дузпа), 1:2 Иван Василев (55), 1:3 Мартин Моран (85)

Янтра: 12. Петър Иванов, 21. Божидар Томовски, 5. Михаил Минков, 4. Константин Иванов, 27. Георги Върбанов, 24. Даниел Гаджев, 19. Ивайло Михайлов, 6. Петър Казаков, 22. Добромир Бонев, 10. Тони Иванов, 9. Иван Василев

Етър: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов, 23. Христо Митев, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 28. Николай Янков, 29. Янко Ангелов, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев

ВТОРА ЛИГА - 25 кръг

7 април 2023 г., петък, 17:00 ч.
Дунав (Русе) - Крумовград 2:1
1:0 Мирослав Будинов (9), 1:1 Мартин Сораков (71), 2:1 Мехмед С. Мехмед (87)

8 април 2023 г., събота, 15:00 ч
Янтра (Габрово) - Етър (Велико Търново) 1:3
0:1 Maртин Тошев (8), 0:2 Мартин Тошев (38-дузпа), 1:2 Иван Василев (55), 1:3 Мартин Моран (85)

8 април 2023 г., събота, 17:00 ч