ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

България и Унгария завършиха при 2:2 в среща от група G на европейските квалификации в дебюта на Илиан Илиев начело на тима и на Живко Атанасов, и Алекс Колев с националния екип. Нашите остават без успех в 10 мача, докато съперникът се класира за Европейското.

Мачът на "Васил Левски" се игра без публика, но феновете бяха извън стадиона, като се стигна до сблъсъци с полицията.

Гостите от Унгария оправдаха статута си на лидер в групата и фаворит в мача, като започнаха по-уверено срещата и от първите минути атакуваха вратата на нашите. Калъм Стайлс и Мартин Адам отправиха два опасни удара към вратата на Даниел Наумов, но не намериха целта.

Адам все пак успя да се възползва от грешка в нашата отбрана след фаул и отблизо вкара с глава за 1:0.

Най-добрата възможност за нашите от началото на срещата дойде в 20-ата, в която Кирил Десподов получи пас от Филип Кръстев, но се забави и не успя да стреля.

Пет минути по-късно Десподов отново получи отдясно, но този път върна към Спас Делев в наказателното поле, а той се разписа за 1:1.

След малко повече от половин час игра Валентин Антов получи втори жълт картон и остави тима ни с човек по-малко.

Само две минути след това и Илия Груев получи червен картон, но след ВАР санкцията му бе отменена и Ендре Ботка получи жълт картон за симулация.

В самия край на първата част и Милош Керкез бе санкциониран заради опит да излъже главния съдия, падайки за дузпа след опит да преодолее Виктор Попов.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Втората част стартира с опасен удар на Доминик Собослай към вратата на Даниел Наумов.

Минути преди изтичането на час игра унгарците също останаха с човек по-малко за грубо влизане на Милош Керкез в краката на Алекс Петков.

България получи страхотен шанс в 69-ата минута, в която Спас Делев опита акробатичен удар, но не уцели добре топката.

Кирил Десподов нахлу в наказателното поле на Унгария в 77-ата минута и бе съборен, след което реферът посочи бялата точка. Десподов застана зад топката и се разписа за 2:1.

Минути по-късно Даниел Наумов спаси коварен удар на Доминик Собослай от фаул в горния ляв ъгъл.

В продължението на срещата Алекс Петков си отбеляза автогол след удар с глава и фиксира крайното 2:2.

Унгария се класира за Евро 2024 с 15 точки, две повече пред Сърбия кръг преди края, докато нашите остават на последното място, на три точки зад Литва.

Нашата група в квалификациите за Евро 2024

БЪЛГАРИЯ - УНГАРИЯ 2:2
0:1 Мартин Адам (9'), 1:1 Спас Делев (25'), 2:1 Кирил Десподов (79' дузпа), 2:2 Алекс Петков (90+7')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първа опасност в мача! Калъм Стайлс стреля към вратата на България, но не намери целта.
3' Спас Делев влезе грубо в краката на вратаря на Унгария Денес Дибуш.
7' Нов шанс за Унгария! Мартин Адам отправи удар с глава, но над вратата на Наумов.
9'  ГОЛ за Унгария! Доминик Собослай центрира от фаул, а Мартин Адам заби топката на метър от Наумов.
20' Каква възможност за България! Филип Кръстев изведе Кирил Десподов отдясно, но нападателят на ПАОК се забави и не успя да нанесе удар.
25'  ГООООООЛ за България! Десподов проби отдясно, върна топката в наказателното поле. Спас Делев беше на точното място и отправи голов удар за 1:1.
36'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Втори жълт картон за Валентин Антов.
39'  ОТМЕНЕН ЧЕРВЕН КАРТОН! Илия Груев получи червен картон откъсващ се унгарски футболист, но след ВАР санкцията бе отменена.
44' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа от страна на унгарците, но реферът показа жълт картон за симулация на Милош Керкез.
45+4' Шанс за Унгария! Лоиц Него стреля от малък ъгъл, но не успя да уцели рамката на вратата.
45+6' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Опасен удар на Доминик Собослай, но Даниел Наумов улови топката.
52' Нов шут на Доминик Собослай от фаул, но извън рамката на вратата.
58'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Милош Керкез напуска терена след втори жълт картон за грубо влизане в краката на Алекс Петков.
69' Пореден удар на Доминик Собослай, но над вратата.
69' Страхотна възможност за Спас Делев на метри от вратата, но опитът му за акробатичен удар не се получи.
77'  ДУЗПА за България! Кирил Десподоив премина през няколко унгарски бранители и бе съборен в наказателното поле.
79'  ГОООООООЛ! Кирил Десподов се разписва от бялата точка за 2:1.
82' Страхотна намеса на Даниел Наумов след фаул на Доминик Собослай.
90+3' Какъв шанс за Унгария! Доминик Собослай се озова сам срещу Наумов, но вратарят на нашите спаси.
90+6'  ГОЛ за Унгария! Алекс Петков си отбеляза автогол след удар с глава при центриране в наказателното ни поле.
90+7' Край на мача.

bfunion.bg/uploads/2022-02-22/size1/image_16455396... БЪЛГАРИЯ: 1. Даниел Наумов, 2. Виктор Попов, 4. Илия Груев, 5. Алекс Петков , 6. Валентин Антов , 14. Антон Недялков, 18. Ивайло Чочев (42'  15. Живко Атанасов ), 20. Филип Кръстев, 21. Мартин Минчев (73'  17. Александър Колев), 11. Кирил Десподов  (83'  7. Георги Русев), 9. Спас Делев  (83'  13. Христо Иванов)
Резерви: 12. Димитър Митов, 23. Иван Дюлгеров, 3. Симеон Петров, , 8. Станислав Иванов, 10. Доминик Янков, 16. Ангел Лясков, 19. Иван Турицов, Илиан Илиев-младши
Tреньор: Илиан Илиев

Hungarian Football Federation - Wikipedia УНГАРИЯ: 1. Денес Дибуш, 2. Адам Ланг , 4. Атила Салай, 21. Ендре Ботка , 7. Лоиц Него (80'  16. Даниел Газдаг), 8. Адам Наги, 10. Доминик Собослай, 11. Милош Керкез , 17. Калъм Стайлс, 23. Кевин Шобот (18' 18. Жолт Наги) , 9. Мартин Адам  (74'  20. Андраш Немет)
Резерви: 12. Патрик Демиен, 22. Петер Шапанос, 3. Атила Мош, 5. Ботанд Балог, 6. Габор Салай, 13. Золт Калмар, 14. Бендегур Бола, 15. Михали Ката, 19. Кристофер Хорват
Tреньор: Марко Роси

Съдия: Даниел Стефански (Полша)
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР