Локомотив (Горна Оряховица) победи Етър с минималното 1:0 в първия кръг за Купата на Аматьорската футболна лига и продължава напред в турнира. Единствения гол вкара Любомир Генчев след асистенция на брат си Явор Генчев в 57-ата минута, съобщава sport-vt.com. Именно синовете на Бончо Генчев бяха с основна заслуга за успеха над "виолетовите".

Мачът този път доста отстъпваше по качество на срещата за първенство, завършила наравно 2:2, но макар и с по-малко положения пред вратите, отново предложи много заряд.

Първите опасности дойдоха след четвърт час игра. Първо за етърци двойно подаване между Н. Иванов и Байдаков завърши с падане на първия в пеналта, но реферът реши, че няма основание за дузпа. При ответната атака пък Красен Трифонов от фаул отдясно центрира, но Венци Димитров боксира топката.

Двата тима пропуснаха по едно добро положение в средата на полувремето. Първо Ивайло Тодоров изведе Байдаков, след чийто удар последва рикушет и корнер. После пък след центриране на Красен Трифонов защитникът Иван Пенев с глава би до гредата.

Възловият момент в мача бе в 35-ата минута, когато при съприкосновение между Николай Иванов и Иван Пенев последният падна на земята и реферът Гинчев, който бе далеч от ситуацията, но не отиде да се допита до помощника си, показа директен червен картон на нападателя на Етър. След мача Иванов бе категоричен, че е имало само игра тяло в тяло и изгонването му е било несправедливо.

Сашо Ангелов в 43-ата минута пусна вместо Тодоров Тисовски, когото обаче още на почивката замени със Савов. В 52-ата минута Николай Николаев отправи първия точен удар по посока на една от двете врати, но Димов улови. Пет минути по-късно Явор Генчев изведе брат си Любомир, който с едно докосване прати топката в мрежата – 1:0. „Виолетовите” потърсиха изравняване, а в 65-ата минута след центриратне отляво играчите на Етър дружно поискаха дузпа за игра с ръка в пеналта, но такава не последва.

Мачът бе без грубости, но доста нервен, като играчите си изпросиха куп нелепи картони и съдията показа по 4 жълти и на двата отбора. В последните минути етърци натиснаха и потърсиха гол, а Локо заложи на контри. При една от тях след грешка на М. Иванов Любо Генчев стреля със задна ножица, но топката мина до гредата. В игра влезе и Георги Колев, а Тодор Чирпанов от защитник отиде да играе като таран. В 90-ата минута резервата Георги Колев отправи силен удар, който вратарят Димов извади споследни сили и опази минималната преднина.