ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Юношеските ни национали по футбол до 17 години стартираха с драматична загуба в квалификациите за Елитния кръг на Евро 2024 - 1:2 от Швеция. Момчетата на селекционера Тодор Симов водеха в резултата след гол на Марто Бойчев в 52-ата минута, но позволиха обрат.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Квалификацията се игра в румънския град Кяжна. Като резерва за Швеция влезе Николай Стайков - в 73-ата минута. 17-годишното ляво крило е син на шведска оперна певица и популярния български актьор Георги Стайков, познат с участието си в хитовите филми “Вчера”, “Без драскотина”, “Мисия Лондон” и сериалите “Под прикритие” и “Столичани в повече”.

Стайков-младши от малък живее в Швеция. Доскоро беше част от Юргорден, но се премести в Хамарби.

Голяма звезда от филма "Вчера" закъса със здравето, но изненада с изповед СНИМКИ

Oбратът за шведите дойде след голове на Генезис Антви в 59-ата минута и на Аке Андерсон в първата минута на добавеното време.

Малко след появата си в игра Николай Стайков беше близо до гол, но Атанас Кехайов от Рома спаси.

Попадения на Нео Йонсон и Йона Куси-Асаре бяха отменени заради засади.

В другия мач от квалификацията в нашата група Уелс победи домакините от Румъния с 2:1. На 23 март "лъвчетата" се изправят срещу северните ни съседи.

Швеция - България 2:1
0:1 Марто Бойчев (52), 1:1 Генезис Антви (59), 2:1 Аке Андерсон (90+1)