Левски стартира с нулево равенство първенството в Първа лига. "Сините" не успяха да спечелят домакинството си на Монтана - 0:0, разочаровайки феновете си, които преди дни трябваше да преглътнат и горчилката от ранното отпрадане от Лига Европа.

Тази вечер избраниците на Люпко Петрович бяха сериозно затруднени от селекцията на Стевица Кузмановски. Най-чистите положения за домакините пропиляха Антонио Аниете и резервата Станислав Иванов, докато гостите също имаха своите шансове. Преди почивката фрапантен пропуск направи Маркиньос, а с гола във вратата на Боян Йоргачевич се размина и Сергей Георгиев, който не успя да преодолее сърбина, озовал се сам срещу него.

За старта в Първа лига "сините" имаха кадрови проблеми заради отсъствието на наказания Роман Прохазка и контузиите на Веселин Минев и Божидар Краев. Петрович дори не успя да събере група за двубоя и на резервната скамейка имаше само четирима играчи плюс вратаря Иван Чворович.

Първият шанс за Левски пропиля Франсис Нар в 20-ата минута, а в 26-ата се стигна до най-сериозния пропуск. Аниете беше изведен отлично от Нар в наказателното поле на гостите, излезе очи в очи с Христо Иванов и стреля, но право в тялото му. Стражът на Монтана изигра много силен мач тази вечер на "Герена" и в още няколко ситуации отчая "сините" с отличните си намеси.

До почивката най-запомнящото се беше пропускът на Маркиньос. Бившият играч на ЦСКА беше изпуснат от Сашо Александров в 31-ата минута и от 5-6 метра пред голлинията овладя на гърди центрираната отляво топка, но я отправи високо над вратата, вместо да опъне мрежата на Левски.

В началото на второто полувреме Петрович потърси промяна и пусна Хеан Деса в игра, изкарвайки Аниете. Само след 10 минути на терена обаче перуанецът се контузи и беше заменен принудително от Станислав Иванов. Юношата на Левски пропусна да се превърне в герой, след като в 90-ата минута пропиля отличен шанс за гол. Нар свали топката към Станислав Иванов, който отблизо засече от воле покрай целта, а до края "сините" нямаха сили да отбележат и разочароваха феновете си.

Всичко за Първа лига - ТУК
ТВ програма на Първа професионална лига

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 0:0

Двубоят по минути с БЛИЦ
20 - OПАСНО! Първа ситуация за гол във вратата на Монтана. Франсис Нас се озова на добра позиция, но стреля в аут след като получи подаване от Венци Христов.
26 - OПАСНО! Аниете изпусна сам срещу вратаря! Испанецът беше изведен отлично от Нар в наказателното поле на гостите, излезе очи в очи с Христо Иванов и стреля, но право в тялото му.
31 - ОПАСНО! Маркиньос пропиля отличен шанс сам срещу Боян Йоргачевич! Сашо Александров изпусна бразилеца, който на 5-6 метра от голлинията овладя на гърди центрираната отляво топка, но я отправи високо над вратата.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+1 - Нар подаде на Венци Христов, който нанесе удар от границата на наказателното поле, Христо Иванов улови топката.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52 - ОПАСНО! Хеан Деса напредна по дясното крило, центрира към далечната греда за Франсис Нар, който обаче вместо да стреля, отклони топката надясно.
55 - Деса получи контузия при борба за топката с противник и остава да лежи на терена.
56 - Перуанецът показва, че не може да продължи участие.
59 - ОПАСНО! Сергей Георгиев беше изпуснат от Мики Орачев вляво, нахлу на скорост в наказателното поле на Левски, озова се сам срещу Боян Йоргачевич, но стреля по земя покрай вратата.
59 - Адениджи беше притиснат от двама бранители на Монтана в наказателното поле на гостите и падна за дузпа, съдията Драгомир Драганов остана безмълвен.
71 - Левски отново имаше претенции за дузпа. След удар на играч на домакините, топката бе изчистена от футболист в бяло, след това се удари в ръката на Николай Чипев, който бе в наказателното поле. Реферът Драганов обаче даде знак играта да продължи.
74 -  smqna.jpg Стевица Кузмановски извършва първа смяна. Андреас Васев влиза в игра, Даниел Генов напуска терена.
75 - Силен изстрел на Адениджи, топката излиза в аут.
88 - Христо Иванов лови удар на Георги Костадинов.
90 - ОПАСНО! Станислав Иванов пропиля отличен шанс. Нар свали топката към юношата, който отблизо засече от воле покрай целта.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1 - Адениджи излезе сам срещу стража на Монтана и се опита да го преодолее с удар по земя, но вратарят успя да отклони в ъглов удар. След това последва сигнал за засада.
90+4 - Край на мача. Левски и Монтана завършиха 0:0.

ЛЕВСКИ: 29.Боян Йоргачевич,  25. Сашо Александров, 5.Александър Александров, 3.Димитър Пиргов, 4.Mики Орачев jalt.jpg , 70.Георги Костадинов, 8.Джереми де Нойер, 7.Франсис Нар, 17.Бабатунде Адениджи, 20.Антонио Аниете (46  smqna.jpg 11.Хеан Деса (57  smqna.jpg 99.Станислав Иванов), 10.Венцислав Христов
Резерви: 21.Иван Чворович, 23.Симон Сандберг, 6.Ивайло Найденов,11.Хеан Деса, 99.Станислав Иванов
Треньор: Люпко Петрович

МОНТАНА: 1.Христо Иванов jalt.jpg , 6.Тихомир Трифонов, 3.Иван Михов, 13.Раиф Мурадов, 23.Шоко, 20.Николай Чипев jalt.jpg , 8.Маркиньос, 22.Сергей Георгиев (77  smqna.jpg 9.Атанас Илиев), 8.Георги Коруджиев jalt.jpg , 7.Даниел Генов (74  smqna.jpg 11.Андреас Васев), 10.Петър Атанасов jalt.jpg (85  smqna.jpg 25.Костадин Дяков)
Резерви: 33.Ивайло Василев, 21.Иван Иванов, 11.Андреас Васев, 25.Костадин Дяков, 5.Антон Полюткин, 16.Стивън Петков, 9.Атанас Илиев
Треньор: Стевица Кузмановски

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Георги Аспарухов"
Жълти картони: Mики Орачев (Левски); Георги Коруджиев, Николай Чипев, Петър Атанасов, Христо Иванов (Монтана)