ЦСКА записа шокираща загуба с 1:2 от Царско село в мач от 23 кръг на родното първенство. Двубоят бе белязан с редица скандални моменти - играч на домакините показа неприлични жестове към агитката на "червените", те пък бяха напът да прекъснат мача с расистки скандирания. В същото време към края на двубоя към треньора Милош Крушчич полетяха бутилки и снежни топки, които бяха съпроводени с викове "Оставка".

Двубоят започна с изненадващ гол на Царско село още в 7-ата минута. Ната стреля, топката се удари в браните, а за нея се пребори Андерсон, който стреля по земя и прониза Бусато. "Червените" пуснаха гол след 10 мача със "суха мрежа".

Играчите на Крушчич успяха да изравнят в 20-ата минута. Едвин Джеси навлезе в наказателното поле и подаде по земя за Стефано Белтраме, който стреля. Пласид спаси, но топката рикошира в лицето на италианеца и влезе в мрежата. Малко по-рано Соу бе близо до това да вкара, но топката бе изчистена от голлинията.

Символичните домакини за втори път шокираха ЦСКА в края на полувремето. Топката бе центрирана в наказателното поле, но бранител я изчисти с глава. Топката попадна на волето на Бахамбула, който я изстреля от въздуха и вкара. След попадението той показа неприлични жестове на агитката на ЦСКА, като после се опита да се оправдае на съдията, че е провокиран.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Пинто можеше да изравни в края на тази част, но Пласид успя да избие удара му.

През второто полувреме футболът почти отсъстваше. Дебют записа новото попълнение Върнон Анита.

Царско село обаче се отбраняваше много добре и не позволяваше да бъдат създадени опасности пред вратата на Пласид. Нервите на феновете на ЦСКА не издържаха. Те започнаха да замерват треньора Милош Крушчич със снежни топки, а освен това към него полетяха и бутилки. От трибуните се чуха и маймунски звуци, които със сигурност ще донесат наказания.

В крайна сметка Царско село удържа победата с 2:1. "Червените" останаха с 43 точки на четвъртото място. Новаците пък се изкачиха на десетото място с 22 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

Царско село - ЦСКА 2:1
1:0 Андерсон (7), 1:1 Стефано Белтраме (20), 2:1 Дилан Бахамбула (42)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7-ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Ната стреля, топката се удари в браните, а за нея се пребори Андерсон, който стреля по земя и прониза Бусато!
10- Али Соу получи топката в наказателното поле и отправи много силен изстрел, който Джони Пласид успя да избие, но кълбото стигна до голлинията, след което бе изчистена от защитник на домакините
20- ГОЛ ЗА ЦСКА! Едвин Джеси навлезе в наказателното поле и подаде по земя за Стефано Белтраме, който стреля. Пласид спаси, но топката рикошира в лицето на италианеца и влезе в мрежата - 1:1
33- Белтраме комбинира с Рубен Пинто пред наказателното поле и португалецът нанесе изстрел, който премина покрай вратата на Пласид
42- ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Домакините организираха атака, топката бе центирана в наказателното поле, но бранител я изчисти с глава. Топката попадна на волето на Бахамбула, който я изстреля от въздуха и вкара - 2:1
45- Джеси проби отдясно и върна назад към Пинто. Португалецът шутира, но Пласид изби. Топката рикошира в играч на домакините, след което вратарят улови кълбото
45- Край на първото полувреме
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
52-Дилан Бахамбула получи топката в наказателното поле и подаде към Уесли Ната, който стреля от малък ъгъл, но в аут
75- Царско село се брани много добре и не позволява на ЦСКА да стигне до опасности пред вратата
81- Расистки скандирания от трибуните! Обсъдено бе дали да не бъде прекъснат мача, но играта продължи
84- Скандирания "Оставка" към треньора на ЦСКА Милош Крушчич! Към него полетяха и снежни топки!
85- Андерсон се озова сам срещу Бусато, копна топката, но тя се удари от външната страна на мрежата
90+5- Край на мача!

Tsarsko SeloЦарско село: 30. Джони Пласид, 21. Румен Гьонов, 2. Хулио Лопес, 3. Мартин Кавдански, 17. Реян Даскалов, 6. Антонио Георгиев, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 93. Андерсон (92-14. Симеон Мечев), 11. Маренго (88-20. Ивайло Иванов), 91. Мирослав Будинов
Резерви: 12. Мартин Димитров, 20. Ивайло Иванов, 26. Илия Джамов, 14. Симеон Мечев
Треньор: Никола Спасов

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов (61-5. Върнан Анита), 17. Рафаел Енрике (46-10. Евандро), 18. Брадли Мазику, 21. Едвин Джеси, 22. Али Соу, 24. Стефанов Белтраме (61-9. Томи Юрич), 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов
Резерви: 30. Витаутас Черняускас, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Върнан Анита, 8. Греъм Кери, 9. Томи Юрич, 10. Евандро, 23. Ахмед Ахмедов
Треньор: Милош Крушчич

Бистрица, ст. "Витоша"
Съдия:
Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация