Скандално съдийство на Стефан Апостолов и неговите помощници не спря серията на ЦСКА от шест поредни победи и "армейците" записаха седма такава. „Червените“ победиха инфарктно като гост Черно море с 1:0, а единственото попадение дойде в 96-ата минута и бе дело на Каранга. Бразилецът има вече 9 попадения от началото на сезона.

Реферите не отсъдиха чиста дузпа за тима на Стамен Белчев, а освен това отмениха гол на Станислав Манолев. Попадение на Каранга също бе отменено, но тогава съдийската бригада отсъди правилно.

„Червените“ натиснаха своя съперник още от първите минути, но Каранга и Тиаго се разминаха с попадения. Първата спорна ситуация дойде в 11-ата минута. Рубен Пинто даде дълъг пас над защитата на Черно море, а Станислав Манолев се измъкна отляво в наказателното поле. Българският национал опита да преодолее вратаря Боровик, който без да играе с топката, го повали на тревата. Реферът Стефан Апостолов реши, че няма основания за дузпа.

В края на полувремето дойде и втората ситуация, в която „червените“ бяха ощетени. Топката попадна в Тиаго, който пусна към Манолев и той вкара топката във вратата. Преди това обаче се чу съдийски сигнал за засада. Тя бе вдигната на Тиаго, но повторенията показаха, че няма такава!

През втората част ЦСКА натисна още повече. Каранга и Бодуров пропиляха възможности за попадение, а тимът на Георги Иванов-Гонзо отвърна само с един удар на старокин с глава.

Гол на Каранга бе отменен в 58-ата минута, като този път съдиите взеха правилното решение.

В края на мача обръчът около полето на Черно море се стесни, а ситуацията за домакините стана още по-тежка заради червен картон на Чунчуков. Нападателят си изпроси два жълти картона в рамките на минута, като втория може да се определи като пресилен.

В 73-ата минута съдията не видя и удар на Хасани в корема на Каранга при сдърпване помежду им.

Пропуски в продължението направиха Каранга и Кубемба. За да се стигне до 6-ата минута на даденото от рефера продължение! Тогава Десподов бе изведен в наказателното поле, копна топката над Боровик, а Каранга изпревари бранител и реализира, за да донесе успеха на „червените“.

След последния съдийски сигнал Гонзо нахлу на терена и потърси сметка на съдиите. Треньорът на Черно море продължи с претенциите си и към делегата и към съдийския наблюдател на срещата.

В класирането ЦСКА събра 22 точки и е лидер. След „червените“ е Лудогорец, който е с 18 и мач по-малко. Третото място е за Левски със 17 точки. Черно море заема шестото място с 15 точки.

8- Дюлгеров центрира, но ударът с глава на Каранга бе слаб и извън вратата
10- Тиаго получи на границата на наказателното поле, стреля силно, но право в ръцете на Боровик
11- ЦСКА с претенции за дузпа. Рубен Пинто даде дълъг пас над защитата на Черно море, а Станислав Манолев се измъкна отляво в наказателното поле. Българският национал опита да преодолее вратаря Боровик, който без да играе с топката, го повали на тревата. Реферът Стефан Апостолов реши, че няма основания за дузпа.
28- Тиаго прати топката на задната греда, но там Кулма не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут
40- Отменен гол на ЦСКА! Топката попадна в Тиаго, който пусна към Манолев и той вкара топката във вратата. Преди това обаче се чу съдийски сигнал за засада. Тя бе вдигната на Тиаго, но повторенията показаха, че няма такава!
45- Край на първото полувреме!
_________________________________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
48- Мачът бе прекъснат за 5-6 минути заради лоша видимост. Феновете на двата отбора запалиха факли и димки, което принуди рефера да спре за няколко минути срещата
58- Отменен гол на ЦСКА! Топката бе центрирана към Каранга, който вкара с глава. Попадението обаче бе отменено заради засада. Повторенията показаха, че този път съдиите правилно отсъждат засада, тъй като Каранга бе около половин метър пред отбраната
65- Каранга бе оставен абсолютно сам на далечната греда, но ударът на бразилеца с глава бе неточен
71- Сукуна центрира от корнер, Старокин скочи най-високо, но ударът му мина над вратата
73- Каранга и Хасани се сдръпаха. Бразилецът блъсна ръката на играча на Черно море. Той пък отвърна с удар в корема, който не бе забелязан от съдията
84- Червен картон! Цветелин Чунчуков си изкара два жълти картона за една минута и бе изпратен под душовете от съдията Апостолов.
87- Топовен шут на Бодуров, който обаче бе избит майсторски от Боровик в корнер
90- 6 минути продължение
90+4- Кубемба бе оставен абсолютно сам, но от 3 метра не успя да стреля добре с глава и топката отиде право в ръцете на Боровик
90+4- Удар с глава на Каранга, но в аут
90+6 - Опасен удар на Старокин, но топката профуча над вратата
90+6- ГОЛ ЗА ЦСКА! Десподов бе изведен в наказателното поле, копна топката над Боровик, а Каранга изпревари бранител и реализира, за да донесе успеха на „червените“
90+8- Черно море претендира за дузпа. Сукуна падна след съприкосновение с Черниаускас, но съдията не отсъжда наказателен удар!
90+9- Край на мача!

Резултат с изображениеЧЕРНО МОРЕ: 77.Евгени Боровик, 17.Мартин Костадинов, 15.Александър Александров, 23.Илиас Хасани, 73.Ондрей Сукуп, 6.Александър Цветков,   18.Атанас Зехиров (63-11.Амаду Сукуна), 21.Георги Илиев (88-5.Стефан Станчев), 66.Орлин Старокин, 14.Георги Божилов, 9.Цветелин Чунчуков
Резерви: 33.Емил Михайлов, 10.Ертан Томбак, 5.Стефан Станчев, 11.Амаду Сукуна, 22.Мариян Огнянов, 29.Марек Кузма, 97.Николай Минков
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображениеЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски (к), 5.Николай Бодуров, 23.Александър Дюлгеров (65-19. Кирил Десподов), 15.Кристиян Малинов (86-8.Кевин Кубемба), 11.Станислав Манолев, 6.Рубен Пинто, 20.Тиаго Родригес,  26.Густаво Кулма (78-7.Кевин Меркадо), 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 25.Александър Барт, 16.Раул Лое, 7.Кевин Меркадо, 8.Кевин Кубемба, 18.Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов
Треньор: Стамен Белчев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация