Съперникът на Локо (Сф) в третия предварителен кръг на Лига Европа Шльонск (Вроцлав) е разузнал играта на българския тима. Помощникът на Орест Ленчик Лукаш Чайка е изгледал победата на “железничарите” над 4e2c77941364a_k5.jpgМеталург (Скопие) с 3:2 и сподели впечатленията си пред полските медии.

”Резултатът не отразява случилото се на терена. Българите бяха догонващи от самото начало и 86 минути натискаха съперника. Имаше много емоция и хаос в играта им. За феновете се получи страхотно шоу с голове, две дузпи и червен картон”, сподели Чайка.

Помолен да сравни предишния съперник на Шльонск Дънди Юнайтед с българите скаутът заявява: “Това са две различни култури. Дънди разчита предимно на физиката на играчите. Българският тим базира играта си на техниката и тактиката. Виждам проблеми при последния пас, което би било добре за нас”.

Първият мач между Локо (Сф) и Шльонск е в Полша на 28 юли (четвъртък) от 17:45 часа българско време на стадион "Опоровска".