Верея и Славия завършиха при резултат 0:0 първия двубой от седми кръг на родното първенство. Срещата почти приспа зрителите на "Трейс Арена", които видяха едва няколко футболни момента и много скука. В края на двубоя домакините можеха да се поздравят с победата, но пропиляха два отлични шанса.

Първото полувреме бе много скучно и не предложи абсолютно нищо интересно. За всичките 45 минути имаше само два точни удара - по един към всяка врата.

Диара пробва рефлекса на Георги Петков, но опитният страж изби в корнер. Шоколаров пък уцели рамката на вратата на Верея от дистанция, но стражът на домакините също се намеси решително.

Играта продължи да бъде мудна и скучна и през вторите 45 минути. Загорчич опита да промени това с вкарването на Чунчуков, но таранът се запомни само с един удар с глава, който мина далеч от целта. Галин Иванов отправи най-добрия удар в мача, но Георги Георгиев се намеси и изби.

Огнянов опита да застраши вратата на Славия, но ударът му в 71-ата минута бе блокиран от бранител в бяло. При добавката на Вушурович топката не намери очертанията на вратата.

В последните минути на двубоя Верея имаше два отлични шанса за гол. Емин Ахмед бе изведен срещу Георги Петков, но той излезе и успя да отрази топката.

Антон Огнянов пък се освободи на отлична позиция за удар от точката на дузпата, но не успя да намери очертанията на вратата.

Славия събра 9 точки и се намира на шестото място в класирането, докато Верея взема едва втора точка и е на дъното на Първа лига.

Първа лига - сезон 2018/2019

Верея - Славия 0:0

Срещата по минути:
1- Начало на мача
20- Никакви опасности пред двете врати през първите 20 минути
30- Милчо Ангелов започна контраатака за Славия, достигна до наказателното поле, но там се засуети и загуби топката
35- Диара се възползва от грешка на Узунов в половината на Славия, пое топката и стреля силно в долния десен ъгъл на вратата, но Георги Петков изби в корнер
41- Шоколаров стреля добре към вратата на Верея, но стражът на домакините бе на мястото си и се намеси
45- Край на първото полувреме
__________________________________
46- Начало на второто полувреме
65- Скуката продължава да властва на "Трейс Арена"
69- Йомов центрира към наказателното поле на Верея, Чунчуков стреля с глава, но много неточно
71- Антон Огнянов проби отляво и подаде към Диара около точката на дузпата, но ударът на халфа бе блокиран. Вушурович също пробва своя шанс, но не уцели вратата
83- Галин Иванов се освободи добре на границата на наказателното поле и стреля, но Георги Георгиев отново се намеси решително и изби
89- Емин Ахмед бе изведен срещу Георги Петков, но той излезе и успя да отрази топката
90+1- Вушурович проби много добре отдясно и пусна пас към Огнянов на границата на наказателното поле. Той се озова почти очи в очи с Петков, но с левия крак не уцели вратата.
90+3- Край на мача!

Верея: 27.Георги Георгиев, 6.Иво Иванов, 3.Теофилос Курупис, 33.Емил Йоргенсен, 16.Билел Малек (66-7.Милен Танев), 88.Майкъл Тевия (72-77.Емин Ахмед), 15.Денис Василиев, 10.Антон Огнянов (90+1-5.Илия Мунин), 28.Ндомбоу Александер, 11.Милан Вушурович, 24.Сейдина Диара
Резерви: 12.Богомил Цинцарски, 5.Илия Мунин, 77.Емин Ахмед, 30.Стефан Аличков, 7.Милен Танев, 23.Станислав Маламов, 33.Денислав Станчев
Треньор: Небойша Лекич

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 55.Андреа Христов, 25.Александър Александров, 19.Димитър Велковски, 23.Владислав Узунов (56-17.Момчил Цветанов), 10.Янис Карабельов, 8.Славчо Шоколаров, 38.Милен Гамаков, 35.Георги Йомов (82-11.Кристиян Пешов), 29.Милчо Ангелов (64-9.Цветелин Чунчуков​), 71.Галин Иванов
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 2.Димитър Буров, 15.Александър Станисавлевич, 22.Александър Златков, 17.Момчил Цветанов, 11.Кристиян Пешов, 9.Цветелин Чунчуков​
Треньор: Златомир Загорчич

Стара Загора, ст. "Трейс Арена"
Съдия:
Георги Давидов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация