Славия и Локо (Сф) завърши при равенство 0:0 в дербито между двата отбора от 11-ия кръг на “А” група. И двата отбора пропищяха от съдията Антон Генов, който опорочи двубоя с отсъжданията си. На няколко пъти страничните рефери бъркаха с вдигането на флага при засади, а Генов спести червени картони на Мартин Кавдански от Славия и на Мартин Камбуров от Локо (Сф). В последната минута главният съдия не даде сто процентова дузпа за Славия за събаряне на Сашо Младенов в наказателното поле от Георги Марков.

Двата отбора не впечатлиха с изявите си през първото полувреме. Все пак "червено-черните" бяха по-активни и успяха да създадат повече положения. Първото се откри пред Мартин Камбуров още във 2-ата минута, но голмайсторът на "А" група не успя да намери добре свои съотборник в наказателното поле. В 15-ата минута и Данаил Митев стреля, но най-добрият в състава на Славия в този мач вратар Мболи отрази. В 19-ата минута отново френския страж бе герой за своите, след като закова на голлинията удар на Камбуров.

В 30-ата минута на терена прехвърчаха искри, след като Камбуров бе спънат, а след това и настъпен от играч на Славия. Голмайсторът на Локомотив реагира бурно и скочи към рефера Антон Генов с претенции за картон за играча на "белите". Вместо това обаче именно нападателят бе декориран официално.

Най-добрата възможност пред Славия се откри в 36-ата минута, когато Галин Иванов проби отдясно и центрира към Попара, но ударът на сърбина премина на сантиметри от лявата греда на Галев.
През втората част на терена зачестиха грубите влизания, а това принуди Антон Генов да нашари и двата тима с куп картони. Въпреки това "железничарите" имаха претенции за спестен червен картон за защитника на Славия Мартин Кавдански, които, след като вече бе предупреден веднъж, влезе много грубо в краката на Мартин Камбуров, но без да получи официално предупреждение за проявата си.

Освен това на четири пъти и страничният рефер спря голови атаки на Локомотив с отсъждане на засади, каквито всъщност нямаше. Веднъж и "белите" бяха порязани по същия начин от съдията от другата страна.
Най-чистото положение за "червено-черните" дойде в 70-ата минута, когато след поредния корнер и продължително разбъркване Митев стреля с глава, но Мболи отново бе на висота и съвсем отчая нападателите на Локомотив.

Все пак и Славия имаше възможност да стигне до победата в 82-ата минута, когато Младенов центрира от корнер, последва разбъркване в наказателното поле, но ударът на Тодор Колев бе отразен от Галев.
В последната минута дойде и най-спорното положение, при което на повторенията ясно се вижда, че Георги Марков събаря в наказателното поле Александър Младенов, като защитникът започва да дърпа за крака играча на Славия още извън полето. Генов обаче не даде нито фаул извън наказателното поле, нито дузпа и си навлече гнева на хората в “белия“ лагер./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1- начало на мача
3 -
добър пробив на Камбуров отдясно, центрира в наказателното поле на Славия, но топката се оказа дълга за нахлуващия Зоран Балдовалиев
8 -
изеждащ пас към Камбуров, но нападателят на Локо (Сф) е в засада
13 -
добро спасяване на вратаря на Славия Райс Мболи, след като Даниел Митев стреля след разбъркване в наказателното поле
19 - центриране на Балдовалиев в наказателното поле на Славия, Камбуров протяга крак, но Мболи на голлинията спира топката
21 - Камбуров пробива добре, влиза в наказателното поле, но в последния момент Николай Петров с шпагат му избива топката
31 - фаул в полза на Локо (София), Камбуров имаше претенции към Антон Генов, настава разправия между футоблистите, след което нападателят на "железничарите" получава жълт картон
35 - изстрел на Камбуров от пряк свободен удар, топката минава покрай десния стълб на вратата пазена от Мболи
36 - хубав удар на Павле Попара от воле в наказателното поле от около точката за изпълнение на дузпа, но топката минава покрай вратата
44 - Данаил Митев напредна добре, поведе си дълго топката, вратарят на Славия излезе, но не се намеси убедително, след което защитник на "белите" изчисти
63 - Христо Златински заменя Димо Атанасов
68 - спорна засада на нападател на Локо (Сф), к ойто изскочи зад защитата на Славия
69 - жълт картон за Мартин Кавдански (Славия) за нарушение срещу Зоран Балдовалиев
70 - центриране на Христо Златински в наказателното поле, но защитникът на Славия Стоян Георгиев чисти в корнер
70 - страхотен пропуск на Иво Иванов. След центрирането от корнера, и разбъркване последва ново центриране, Иво Иванов стреля с глава от няколко метра срещу опразнената врата, но в последния момент Мболи спаси по страхотен начин
71 - жълт картон за Кристиян Добрев (Локо Сф) за удар с крак в лицето на Галин Иванов
74 - жълт картон за Данаил Митев (Локо Сф)
75 - смяна в състава на Славия, на мястото на Павле Попара влиза Александър Младенов
76 - хубав удар на Иво Иванов от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря Мболи
79 - пропуск на Кристиян  Добрев след удар с глава, и този път вратарят Мболи се намеси добре
82 - пропуск и на Славия. Александър Младенов центрира от корнер, получи се меле в наказателното поле, Тодор  Колев стреля от легнало положение, но в крайна сметка вратарят Галев улови
84 - ново центриране на Александър  Младенов, няколко играчи на домакините се  разминават, но Галев боксира
90
- 3 минути добавено време
90+2 - атака на Сашо Младенов по дясното крило, Георги Марков започва да дърпа нападателя още извън наказателното поле и го поваля вътре, но съдията не дава нищо
90+3 - центриране в наказателното поле на Славия,Камбуров стреля, но Мболи спасява, при добавката и Преслав Йорданов не успява да уцели вратата
90+3 - край на мача

Славия - Локо (Сф) 0:0

Славия: 22.Райс Мболи 21.Богомил Дяков, 20.Радослав Димитров, 5.Мартин Кавдански 9.Тодор Колев, 14.Стоян Георгиев, 27.Павле Попара (75 - Александър Младенов), 22.Роберт Петров (46 - 9.Борислав Георгиев), 4.Николай Петров, 19.Жозе Жуниор 33.Галин Иванов
Резерви: 12. Е.Петров 28. Дубала 15. Богданов 6. Дюлгеров 18. Рангелов 7. Младенов 9.. Б.Георгиев

Локо (Сф): 84.ВАлентин Галев, 22.Бандаловски, 5.Георги Марков, 24.Иван Пасков, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 20.Светослав Дяков, 30.Димо Атанасов (63 - 16.Христо Златински), 15.Данаил Митев, 28.Зоран Балдовалиев, 19.Мартен Камбуров
Резерви: 21.Левашки, 3.Гаров, 10.Дафчев, 7.Горанов, 23.Иво Иванов, 16.Златински, 25.Йорданов

Стадион: "Славия"
Съдия: Антон Генов