ЦСКА направи грешна стъпка в първенството, след като в мач от 13-ия кръг стигна само до равенство 2:2 като гост на Локомотив (София).

“Червените” повеждаха на два пъти в резултата, но домакините в крайна сметка стигнаха до едната точка. Двубоят бе изпълнен с четири гола, две дузпи – по една за двата отбора и един червен картон за Данаил Митев от Локо (Сф).

В началото на мача ЦСКА имаше превес на терена. Още в 8-ата минута Спас Делев можеше да открие резултата, след като Иво Иванов направи страхотна грешка и му свали топката с гърди в наказателното поле. След удара на нисичкия нападател обаче топката излезе в аут. В 12-ата минута сръбският защитник на домакините Дарко Савич задържа и събори в наказателното поле Мишел Платини, за което Стефан Спасов даде дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Иван Стоянов и изведе “червените” напред в резултата.

Само пет минути след това съдията от Перник се реваншира и даде дузпа и за Локомотив (София). Александър Бранеков фаулира Зоран Балдовалиев в наказателното поле, а от бялата точка Мартин Камбуров изравни за 1:1.

В 19-ата минута Иван Стоянов получи топката в наказателното поле, но докато се нагласи ударът му бе блокиран от Иван Бандаловски. В 24-ата минута ЦСКА отново поведе в резултата. След поредната много добра и бърза атака Спас Делев напредна отдясно, намери Мишел Платини, който с плонж с глава от точката за изпълнение на дузпа направи 2:1. в следващата атака Спас Делев опита центриране отдясно, но се получи по-скоро удар, топката отиваше под гредата, но вратарят на Локо (Сф) Галев изби в корнер.

В 38-ата минута “червените” организираха поредната си бърза атака, Иван Стоянов получи топката отдясно, влезе в наказателното поле, но се забави и не успя да отправи удар. В 45-ата минута “армейците” отново сътвориха атака, Спас Делев напредна отляво, но нито един от съотборниците му не се включи в наказателното поле и възможността пропадна.

През второто полувреме високото темпо на игра продължи. В 49-ата минута ЦСКА организира добра атака, Иван Стоянов протегна крак пред вратарското поле и стреля, но топката излезе в аут. В 62-ата минута отново Иван Стоянов шутира, този път много по-добре, но отново не намери целта. В следващата атака Тошко Янчев намери добре Спас Делев зад защитата на домакините, нападателят се изстреля към наказателното поле, но вратарят Галев излезе и на линията изчисти с крак. В тези минути съдията Стефан Спасов спести червени картони първо на Александър Бранеков, а след това на Георги Марков. Защитникът на “червените” влезе грубо в краката на съперник, а след това бранителят на домакините и с двата крака влезе на шпагат на Тошко Янчев.

В 71-ата минута Локо стигна до изравнителен гол. Зоран Балдовалиев игра с глава два пъти на границата на наказателното поле, докато Виданов го гледаше, след което нападателят изведе чудесно нахлуващия отдясно в полето на “червените” Данаил Митев, който с диагонален шут прати топката в мрежата на Здравко Чавдаров. В 74-ата минута влезлият като резерва в състава на “червено-черните” Дерек Асамоа можеше да реши мача, но останал сам срещу стража на ЦСКА пропусна.

Пет минути след това дойде и положението, в което “армейците” можеше да спечелят двубоя. Спас Делев бе изведен сам срещу вратаря на домакините Галев, имаше достатъчно време да стреля, но се забави, тръгна да го лъже, скъси си ъгъла, все пак стигна до удар, но Галев вече се бе върнал на вратата и изби. В 82-ата минута Локомотив остана с човек по-малко на терена, след като голмайсторът Данаил Митев видя за втори път жълтия цвят на картона. В добавеното време Асамоа се откъсна между трима защитници на ЦСКА на левия фланг, но бе съборен. След изпълнението на прекия свободен удар защитата на “червените” не допусна грешка./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Локо (Сф) - ЦСКА 2:2
0:1 Иван Стоянов (13-дузпа), 1:1 Мартин Камбуров (18-дузпа), 1:2 Мишел Платини (24), 2:2 Данаил Митев (71)

Локо (Сф): 84.Валентин Галев, 22.Иван Бандаловски, 5.Георги Марков, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 8.Виктор Шпишич (55 - Дерек Асамоа), 23.Иво Иванов (42 - Румен Горанов), 20.Светослав Дяков, 19.Мартин Камбуров, 28.Зоран Балдовалиев (86 - Иван Пасков), 15.Данаил Митев
Резерви: 21.Юлиян Левашки, 24.Иван Пасков, 7.Румен Горанов, 10.Марчо Дафчев, 30.Димо Атанасов, 16.Христо Златински, 9.Дерек Асамоа

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 24.Уго Баес, 2.Павел Виданов, 13.Александър Бранеков, 52.Йордан Минев, 5.Тодор Янчев, 32.Викторс Морозс (53 - Коста Янев), 73. Иван Стоянов, 77.Спас Делев, 10.Руи Мигел (70 - Янко Сандански), 22.Мишел Платини
Резерви: 27.Ивайло Петров, 4.Костадин Стоянов, 15.Иван Иванов, 20.Николай Манчев, 36.Янко Сандански, 8.Тодор Тимонов, 21. Коста Янев

Стадион: "Локомотив"
Съдия: Стефан Спасов