Скандал прекрати контролата на Балкан (Ботевград) в Македония. Тимът с треньор Петър Клечков гостува на Лирия за две контроли. В първата “зелените” спечелиха с 92:89 в петък. Във втората проверка днес съдиите тотално опорочиха двубоя, разбра БЛИЦ. В редовното време двата отбора завършиха при равенство 70:70. В продължението обаче един от реферите продължи да лази по нервите на гостите от Ботевград.

Изиграха се само две минути и половина и Петър Клечков нареди отборът да напусне. Контролата беше прекратена и Балкан пое обратно към България. През целия мач имаше напрежение, като на два-три пъти баскетболистите едва не влязоха в ръкопашни схватки. “Такова съдийство не бяхме виждали, много слаб рефер”, коментираха от Балкан пред екипа ни.

В първия мач при победата с 92:89 най-резултатен беше Джими Хънт с 16 точки, Урош Петрович и Станимир Маринов добавиха по 11, а Мартин Маринов остана с 10. Във втората среща Станимир Маринов вкара 14, а Урош Петрович се отчете с 12.

Лирия - Балкан 89-92 (29-14, 17-23, 18-22, 25-33)

Балкан: Йордан Бозов 9 (20.11 минути игра), Джими Хънт 16 (23.35 минути), Любомир Лилов 3 (15.34 мин), Милан Бйегович 8 (13.46 мин), Урош Петрович 11 (23.53 минути) - Станимир Маринов 11 (17.56 минути), Мартин Маринов 10 (23.01 минути), Тодор Тодоров 6 (26.13 минути), Емил Бинев 7 (7.30 минути), Джаред Стоктън 0 (2.37 минути), Бери Джордан 0 (3.15 минути)