ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Славия продължи слабото си представяне и при гостуването на Етър на стадион "Ивайло", завършило 1:1. Това беше седми пореден мач на "белите" без победа в "А" група. Последният успех на селекцията на Мартин Кушев датира от 23 септември - 2:0 над Локомотив (София).

Двубоят във Велико Търново стартира отлично за селекцията на Мартин Кушев. В 21-ата минута Владислав Златинов откри резултата в полза на гостите, които обаче не съумяха да удвоят преднината си, а през втората част бяха наказани от "виолетовите". В 72-ата минута Дормушали Саидходжа наказа Георги Петков за крайното 1:1, донасяйки ценната точка на тима си, който се бори да оцелее в "А" група. След равенството Етър има 8 точки и заема предпоследното 15-о място, докато "белите" от "Овча Купел" са на 9-ата позиция с 16 точки.

"Виолетовите" започнаха по-активно срещата, като в 3-ата минута Георги Петков се намеси решително и спаси силен изстрел на Пивати. В 11-ата и пред Саидходжа се откри възможност да порази вратата на Славия, но Виктор Генев успя да блокира изстрела му. Постепенно "белите" започнаха да надиграват съперника и да контролират събитията на терена. Така се стигна до 21-ата минута, когато Владислав Златинов се възползва от грешка на отбраната на Етър при центриране, като успя да засече топката от въздуха и да я насочи неспасяемо в мрежата - 0:1.

В 33-ата гостите пропуснаха да удвоят аванса си, след като удар на Петър Димитров се отби в страничната греда. В 45-ата минута непростим пропуск направи и Живко Желев, останал непокрит на няколко метра от вратата на Етър. Малко преди това пък новото попълнение на "виолетовите" Касали Касъл засече центриране от корнер, но на голлинията Петър Димитров успя да избие.

В началото на втората част удари на Петър Димитров и Здравко Лазаров бяха избити от вратаря на домакините Павле Велимирович. Последваха минути, в които продукцията на терена беше под всякаква критика. Липсваха положенията, а двамата треньори потърсиха промени, извършвайки смени. В 72-ата появилият се в игра за Етър Нери центрира в наказателното поле на Славия, където Дормушали Саидходжа засече и реализира за 1:1. Само минута след това отново Муши можеше да накаже Георги Петков и да направи обрата пълен, но не успя да вкара от добра позиция.

До края на срещата Славия опита да стигне до победата и най-после да прекъсне лошата си серия без успех в първенството. Пропуски за "белите" направиха опитният Здравко Лазаров и Владислав Златинов и равенството 1:1 остана непроменено до последния съдийски сигнал на Таско Тасков.

ЕТЪР - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Владислав Златинов (21), 1:1 Дормушали Саидходжа (72)

Двубоят по минути
3 - Опитният вратар на Славия Георги Петков се намесва решително и спасява изстрел на Пивати.
11 - Извеждащо подаване за Саидходжа, ударът на Муши обаче е блокиран от Виктор Генев.
15 - Иван Русев за малко да си вкара автогол, вратарят Павле Велимирович все пак поправя грешката му и успява да спаси мрежата си.
18 - Гостите претендират за дузпа, Здравко Лазаров пада в наказателното поле на "виолетовите", съдията Таско Тасков е безмълвен.
21 - topka.jpg ГОЛ! Славия повежда на стадион "Ивайло" - 0:1! Владислав Златинов се разписва. Нападателят на Славия се възползва от грешка на отбраната на Етър при центриране, като успя да засече топката от въздуха и да я насочи неспасяемо към мрежата на домакините.
31 - Николай Николаев стреля към вратата на Славия, Георги Петков спасява.
33 - ГРЕДА! Изстрел на Петър Димитров, топката среща лявата греда.
45 - Пропуск на Живко Желев.
45+1 - Край на първото полувреме.

50 - Велимирович спасява изстрел на Здравко Лазаров.
62 - Велимирович спасява удар на Петър Димитров.
72 - topka.jpg ГОЛ! Етър изравнява - 1:1! Дормушали Саидходжа се разписва във вратата на Славия, засичайки остро центриране на Нери.
73 - Саидходжа можеше отново да отбележи. Нападателят на домакините беше изведен отлично, изпревари Георги Петков и стреля към опразнената врата, но топката излиза в аут.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Етър и Славия завършиха 1:1.

167.JPG
ЕТЪР: 22.Павле Велимирович, 21.Тико (56-7.Нери), 15.Ивайло Русев, 3.Милчо Макенджиев, 18.Касали Касъл, 11.Яшар Такак (68-5.Азрак-Ясин Махамат), 8.Николай Петров, 14.Четин Садула, 17.Николай Николаев (70-10.Ахмед Хикмет), 23.Йоан Пивати, 9.Дормушали Саидходжа
Резерви: 27.Радослав Рашков, 13.Костадин Гаджалов, 7.Нери, 10.Ахмед Хикмет, 20.Димитър Байдаков, 19.Благовест Ангелов, 5.Азрак-Ясин Махамат
Треньор: Сердар Даят

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 5.Петър Альошев, 22.Виктор Генев (79-25.Николай Чипев), 3.Живко Желев, 20.Радослав Димитров, 21.Богомил Дяков, 71.Уго Лопес (66-14.Янко Сандански), 23.Тайсуке Акиоши, 88.Петър Димитров, 77.Здравко Лазаров, 9.Владислав Златинов (77-29.Васил Калоянов)
Резерви: 12.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 14.Янко Сандански, 29.Васил Калоянов, 25.Николай Чипев, 33.Цветомир Тодоров, 24.Максим Стойков
Треньор: Мартин Кушев