Славия спечели първата си зимна контрола с 2:1. “Белите” победиха втородивизионния Банско, а Йордан Юруков вкара първия си гол.

През първото полувреме паднаха и трите попадения. Във 2-ата минута Радослав Василев шутира, а Аршинков парира удара. Илия Илиев стреля отново и вкара за 1:0. Още в първата си атака Банско изравни. В 11-ата минута Борислав Хазуров вкара с удар в обратния ъгъл на Емил Петров. Славия отново излезе напред в 27-ата минута. Илиев центрира от фаул, а Юруков засече с глава за 2:1.

След почивката треньорите Емил Велев и Войн Войнов смениха почти целите си състави, като това се отрази на качеството на играта.