Славия победи Черно море с 1:0 и запазва шансовете си за класиране в евротурнирите. "Белите" стигнаха до трите точки с гол на Николай Дюлгеров в 10-ата минута. Успехът изкачва временно "белите" на четвъртата позиция с 45 точки. "Моряците" са седми с 39 точки.

Славия започна много добре мача. В десетата минута юношата на клуба Николай Дюлгеров вкара красив гол. Полузащитникът посрещна по чудесен начин една отбита от вратаря на варненци топка и с плътен удар от дъгата пред наказателното поле откри резултата. Това бе първи гол за Дюлгеров през сезона. До края на полувремето “белите” доминираха, но не успяха да стигнат до нов гол.

След почивката Черно море бе близо до изравняване, но удар на Адемар Жуниор профуча покрай вратата на замръзналия Мболи. В 67-ата минута отличен шанс се откри пред резервата Галин Иванов, който проби от ляво, но изстрелът му се отклони от страничния стълб на вратата на Черно море.

До края на мача не се случи нищо интересно, като изключим изгонването на треньора на гостите Велизар Попов в 78-ата минута./БЛИЦ

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Дюлгеров (10)

Славия: 26.Раис Мболи, 22.Роберт Петров (84 - Томаш), 35.Йордан Петков, 27.Стив Ренет, 6.Николай Дюлгеров, 3.Борислав Георгиев, 8.Радослав Димитров (64 - Иванов), 77.Даниел Пеев, 5.Павле Попара, 19.Жуниньо, 9. Вълев (75 - Т. Колев)

Черно море: 26.Илко Пиргов, 3.Адемар, 4.Радослав Бачев, 15.Александър Александров, 10.Даниел Димов, 8.Атанас Борносузов, 14.Георги Божилов (46 - Аврамов), 20.Михаил Лазаров, 28.Ели Маркес, 90.Румен Николов (46 - Юруков), 84.Кулибали

Стадион: “Славия”
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Дюлгеров (С), Борносузов, Божилов, Бачев (Ч)

Срещата по минути!

1 – Начало на мача
4 - Ренет стреля, защитник на "моряците" чисти
10 - ГОООЛ! 1:0 за Славия. При центриране в наказателното поле на Черно море бранител изчисти към центъра. Николай Дюлгеров засече топката от дъгата на наказателното поле и с удар от въздуха откри резултата