Дублиращият отбор на Славия победи Черно море с 3:2 на помощния терен на стадиона в Овча Купел. “Белите” бяха ръководени в този двубой от старши треньора на първия тим Велислав Вуцов, който бе заложил на повече футболисти от мъжкия тим, предава “Дарик” радио.

Още в 25-ата минута заради слабо представяне, Вуцов реши да смени поляка Томаш Зайдак и на негово място влезе младият Михайлов.

В 34-ата минута Симеон Мечев направи нарушение в наказателното поле на Славия, за което съдията даде дузпа и тя бе превърната в попадение от Паскалев. Така варненци се оттеглиха с попадение аванс на почивката.

Пет минути след подновяването на играта след разбъркване в наказателното поле на гостите Стоян Георгиев изравни за 1:1.

Малко след това “белите” защитници не успяха да се ориентират и оставиха Румен Николов отново да изведе варненците напред за 2:1.

В средата на второто полувреме в игра след близо два месеца и половина се появи и Александър Младенов. Славия изравни с гол на Дубала. В заключителните минути на срещата реферът отсъди малко спорна дузпа за игра с ръка на защитник на “моряците” в наказателното поле. Зад топката застана Сашо Младенов, който реализира за крайното 3:2.

Футболистите на Черно море завършиха с девет човека, тъй като с червени картони бяха изгонени Ангел Георгиев и Дилян Георгиев.

В последните минути на срещата след грубо единоборство босът на Славия Венци Стефанов влезе на терена, като с нормален тон обясни на съдията, че това не е корида./БЛИЦ

7.Берое (Стара Загора)   10    4   3   3   13:11   15
8.Миньор                  9    5   0   4   32:27   15
9.ЦСКА (София)            9    4   3   2   26:15   15
10.Локо (Пловдив)        10    4   2   4   17:15   14
11.Черноморец Бургас)     9    4   0   5   15:13   12
12.Спортист (Своге)      10    3   2   5   14:17   11
13.Локомотив             10    3   2   5   20:30   11
14.Локо (Мездра)         10    1   3   6   11:27    6
15.Монтана               10    1   2   7    9:23    5
16.Ботев (Пловдив)       10    1   0   9    9:47    3