Славия победи Черноморец с 3:0 в последното си домакинство за сезона. Трите гола паднаха през второто полувреме и бяха дело на Галин Иванов, Петър Димитров и Павле Попара.

Около 200 фенове дойдоха на стадиона в квартал "Овча купел", за да наблюдават на живо срещата. Вили Вуцов и Димитър Димитров заложиха на открит и нападателен футбол, но през първата част попадение не падна. През това полувреме Ванчо Траянов се отчете с греда, а за Славия пропуски направиха Радослав Василев и Галин Иванов.

След почивката Славия наложи превъзходство и стигна до успеха. Пет минути след подновяването на играта Галин Иванов проби по лявото крило и сам завърши атаката с точен изстрел. След гола домакините продължиха да доминираха и имаха няколко възможности. Най-близо до попадение беше Здравко Лазаров, който в 79-ата минута излезе сам срещу Стоян Колев, но не успя да го преодолее. Все пак малко по-късно спорът беше решен. В 82-ата минута резервата Петър Димитров вкара за 2:0, а пет минути след това спечели и дузпа, която Павле Попара реализира за 3:0.

"Белите" се изкачиха до осма позиция с актив от 41 точки, докато бургазлии остават шести с 5 точки повече. Любопитното е, отборът на Велислав Вуцов вече е с изравнени показатели - 12 победи, 5 равенства и 12 загуби.

В последния кръг "белите" гостуват на “Левски” на "Герена", а Черноморец е домакин на Литекс. И двата мача са в събота от 18:00 часа.

СЛАВИЯ - ЧЕРНОМОРЕЦ 3:0

1:0 Галин Иванов (50), 2:0 Петър Димитров (82), 3:0 Павле Попара (85-дузпа)

Двубоят по минути с БЛИЦ
Начало на мача.
5 - Младият нападател на Славия Радослав Василев отправя неточен удар към вратата на Черноморец.
6 - Атака на гостите от Бургас, Гаел Нлундулу напредна и подаде около точката на дузпата за Цветомир Цонков, вратарят на "белите" Емил Петров внимава и успява да улови топката.
26 - Опитният вратар на гостите Стоян Колев избива в корнер удар на Здравко Лазаров.
30 - Първи жълт картон в мача, съдията Христо Ристосков го показва на Жереми Фо-Поре.
34 - ГРЕДА! Венелин Филипов центрира в наказателното поле на "белите" към Ванчо Траянов, който засича от движение, топката срещна напречната греда и излезе в аут.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньорът на Славия Велислав Вуцов извършва първа смяна. Тодор Колев заменя Радослав Василев.
50 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Славия! Галин Иванов направи самостоятелен пробив и реализира от малък ъгъл, пращайки топката в мрежата на Стоян Колев.
57 - Наставникът на Черноморец Димитър Димитров-Херо извършва две смени.
75 - smqna.jpg Вуцов извършва последна смяна. Галин Иванов напуска терена, Петър Димитров влиза в игра.
80 - Здравко Лазаров пропуска отлична възможност за гол, след като се озова сам срещу Стоян Колев, но стражът спаси.
85 - ДУЗПА за Славия за нарушение срещу Петър Димитров.
85 - topka.jpg ГОЛ! 3:0! Павле Попара вкарва дузпата и прави преднината на Славия класическа.
90 - Край на мача. Славия победи Черноморец с 3:0.