Славия победи “Левски” с 1:0 и ще зимува на върха в Елитната юношеска група на България до 17 години. Във възловия двубой от 11-ия кръг на шампионата възпитаниците на Владимир Иванов постигнаха ценна победа на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов", която им осигури актив от 35 точки след края на есенния полусезон.

Единственото попадение в полза на "белите" реализира Милан Проданов още в 8-ата минута на мача. Нападателят реализира с точен удар от около 10 метра след центриране отдясно на Краси Маринов.

“Левски” завърши дербито в намален състав, тъй като червен картон получи Борислав Цонев. Той беше изгонен от игра заради удар без топка срещу съперник в 76-ата минута.

Славия има 4 точки аванс пред втория в класирането Литекс и шест пред намиращия се на трета позиция състав на Черноморец. “Левски” е четвърти с актив от 26 точки.