Славия спечели домакинството си на Черно море с 2:0. Срещата се игра на стадион "Васил Левски", а с победата "белите" зарадваха шефа си Венци Стефанов, който има рожден ден днес.

Първото попадение в двубоя вкара новоизлюпеният национал Иван Минчев. Техничарят се разписа със страхотен удар в 45-ата минута.

В 83-ата пък Галин Иванов подпечата победата на Славия, след като сам намери Стефан Велев в наказателното поле отдясно, защитник не изби добре и топката пак стигна до Иванов, който от няколко метра фронтално срещу вратата нямаше как да сгреши.

Срещата започна добре за гостите от Варна, които имаха няколко шанса от свободни удари, но така и не се стигна до гол.

В 30-ата минута дойде първото по-чисто положение, когато Абуд Омар проби отляво и пусна топката в наказателното поле, но след кратко разбъркване защитник на Черно море изби топката.

Първото попадение в срещата падна в 45-ата минута, след като Иван Минчев вкара страхотен гол с левия крак.

Така "белите" се оттеглиха на полувремето с преднина.

През второто полувреме едно от най-опасните положения за Черно море дойде в 54-ата минута, след като страхотен шут на Зехиров бе спасен от Стергиакис по впечатляващ начин.

Така се стигна до 83-ата минута, в която Славия реши двубоя след гол на Галин Иванов.

След тази победа отборът от "Овча Купел" остава на точка зад днешния си съперник с 23 пункта, което им отрежда 8-мо място, а Черно море е 7-ми с актив от 24 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Славия - Черно море 2:0
1:0 Иван Минчев (45), 2:0 Галин Иванов (83)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5 -  Антон Огнянов стреля много неточно от свободен удар.
13 - Свободен удар за Черно море, който бе изпълнен заучено, но завърши с неточен удар с глава на Антон Огнянов.
18 - Пряк свободен удар за Черно море, който бе изпълнен слабо от Атанас Зехиров.
23 - Галин Иванов стреля от далечна дистанция, но не намери очертанията на вратата.
30 -   Омар Абуд проби отляво и пусна топката в наказателното поле, но след кратко разбъркване защитник на Черно море изби топката
33 -  Опасно центриране от свободен удар в наказателното поле на Славия, което намери Илия Миланов, но той стреля с глава в аут.
45 -  ГОООЛ! Славия повежда! Страхотен гол с левия крак на Иван Минчев от около 15-16 метра.
45+2 - Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
54 -  Страхотен шут на Зехиров в горния ляв ъгъл на Стергиакис, но мадият вратар на "белите" се намеси впечатляващо.
76 -  Много добър извеждащ пас на Емил Мартинов за Калоян Кръстев, който се забави с обработването на топката и защитник на Черно море изчисти в корнер.
83 -  ГОООЛ! Галин Иванов прави резултата 2:0 за Славия.
90 - Край на мача. Славия спечели с 2:0.

Стартови състави:

Славия 1913<br />(София)СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 14. Ивайло Димитров ( 58 11. Емануел Мба), 27. Емил Мартинов (к) , 73. Иван Минчев (73  8. Славчо Шоколаров), 19. Калоян Кръстев, 6. Костадин Велков, 77. Стефан Велев, 2. Димитър Буров , 33. Галин Иванов , 55. Андреа Христов , 66. Омар Абуд
Резерви: 1. Георги Петков, 23. Владислав Узунов, 11. Емануел Мба, 6. Костадин Велков, 7. Наско Милев, 8. Славчо Шоколаров, 5. Юлис Обаме-Ндонг
Треньор: Златомир Загорчич

Резултат с изображениеЧЕРНО МОРЕ: 33. Емил Михайлов, 6. Александър Цветков, 11. Амаду Сукуна (60  34. Мартин Минчев), 5. Стефан Станчев, 18. Атанас Зехиров , 21. Георги Илиев , 22. Мариян Огнянов (80  5. Марек Кузма), 23. Илиас Хасани, 19. Илия Миланов, 73. Ондрей Сукуп, 81. Антон Огнянов (61  97. Николай Минков)
Резерви: 25. Иван Дичевски, 3. Ертан Томбак, 15. Александър Александров, 5. Марек Кузма, 34. Мартин Минчев, 97. Николай Минков, 8. Емил Янчев
Треньор: Емануел Луканов

София, "Васил Левски"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация