Славия и Черно море направиха 0:0 в среща от 21-ия кръг на "А" група. Официален дебют начело на "белите" направи руският специалист Александър Тарханов.

Първата добра ситуация за гол дойде още в първата минута на срещата, когато Ивайло Димитров от домакините засече с глава центриране на Ндонгала. За негово съжаление обаче топката мина над напречната греда на Китанов. В 3-ата минута срещата бе временнно прекъсната. Футболисти и фенове избухнаха в аплодисменти в знак на почит към легендарния български защитник Трифон Иванов.

В 22-ата минута Ноднгала стреля добре от пряк свободен удар, но стражът на гостите Китанов изби в корнер. Няколко минути по-късно варненци създадоха първото си добро положение в мача. Георги Илиев отправи хубав фалцов удар, но Георги Петков изби с една ръка. Така се стигна до 35-ата минута, когато дойде и най-добрата възможност за гол в мача. Курьор засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай десния страничен стълб на вратата на Петков. Две минути по-късно Ндонгала отправи силен шут от фаул, но отново Китанов бе на висота и изчисти.

В началните минути на второто полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена и двата отбора трудно стигаха до голови положения.

Първата добра ситуация за попадение дойде в 61-ата минута, когато Ндонгала стреля от движение, но Китанов улови. В 70-ата минута французинът се отличи с невероятен пропуск. Той получи пас в наказателното поле на "моряците" и от непосредствена близост стреля. Топката обаче мина високо над вратата на гостите. Минута по-късно дебюта си в "А" група с бялата фланелка направи юношата Левски и внук на "синята" легенда Тодор Барзов - Георги Йомов, който влезе на мястото на Карабельов.

В 74-ата минута вратарят на Славия Георги Петков се отличи с две отлични намеси. Първо Курьор пробва изстрел от ъгъла на наказателното поле, топката бе избита от стража, а при добавката Георги Илиев отблизо не успя да накаже Петков, който отново се намеси решително. В 84-ата минута Курьор стреля от близка дистанция, но отново не успя да преодолее вратарят на домакините.

В добавеното от съдията продължение Стенио от гостите бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Пиргов.

Славия се намира на 4-то място във временното класиране с актив от 31 точки. Черно море е 5-ти 25 пункта.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0