Славия и Левски изиграха зрелищно столично дерби в Елитната група до 19 години. "Белите" спечелиха с 4:3 и изпревариха "сините" в класирането. Славия е на седмото място с 25 точки, докато Левски има 24 и е на осмата позиция. На върха с по 36 точки са Септември (София) и Черно море.

Левски поведе още в 7-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев бе точен от дузпа. След половин час Димитър Стоянов изравни, пишат колегите от Viasport.bg.

Секунди след началото на второто полувреме Славия организира бърза атака, Христо Иванов направи индивидуален пробив и центрира в наказателното поле, а Димитър Ненчов вкара за 2:1.

В 60-ата минута Николай Ковачев се оказа най-съобразителен и направи 3:1. Десет минути по-късно Левски намали с гол на Мартин П. Петков. В 76-ата минута Патрик-Габриел Галчев изравни – 3:3.

В 81-ата минута Мартин Динов донесе победата на Славия. Домакините бяха направили няколко промени в състава си поради кадрови проблеми. "Сините" удариха и две греди.