Славия завърши 1:1 с Миньор (Перник) във втората си лятна проверка, която се състоя в Банско. Преди 5 дни “белите” отвяха с 3:0 Чавдар (Етрополе). В днешната контрола Тодор Колев откри резултата в 66-ата минута. Нападателят на Славия се възползва от грешка на вратаря Ивайло Иванов и защитата и довкара топката в мрежата.
След две минути перничани изравниха. След центриране отляво Младен Стоев вкара за 1:1 с глава. Две минути преди края Стоев можеше да отбележи второ попадение и да донесе успеха на Миньор, но след изпълнения от него свободен удар топката се отби в гредата.
Следващата проверка на Славия е след два дни срещу Локомотив (Пловдив).

СЛАВИЯ: Кунчев, Дюлгеров, Петков, Дреновички, Генев, Дяков, С.Георгиев, Франклин, Цачев, Колев, Жуниньо (Петров, Димитров, Павлов, Алберони, Мартинов, Ренет, Дениран, Илиев, Пеев, Божов)

МИНЬОР: Ив.Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Иванович, М.Иванов, Цветков, Янкович, Тодоров, Рангелов, Марков (Христозов, Харизанов, И.Стоянов, Витанов, Стоев, Павлов, Д.Стоянов)