Славия победи с 5:2 Локомотив (Пловдив) в двубой от шести кръг на Първа лига. "белите" изоставаха с 0:2 на почивката, но през втората част забиха пет гола. Ивайло Димитров влезе като резерва и се разписа на два пъти, а по едно попадение реализираха Сердер Сердеров и младите Петко Христов и Георги Йомов. Срещата се запомни и с трите дузпи, които отсъди реферът Ивайло Стоянов. Реферът посочи два пъти бялата точка в наказателното поле на Локо и веднъж в това на Славия. За "смърфовете" точни бяха Дани Кики и Мартин Камбуров.

Срещата започна с натиск на "белите", като в тези моменти с пропуски се отчете Балджийски. Противно на логиката Локомотив излезе напред в резултата при първата си добра атака. В 21-ата минута Райков пусна към Дани Кики, който се освободи и от 20 метра изстреля много силен и точен удар по земя, който се удари в гредата и влезе в мрежата за 1:0 за "смърфовете".

Попадението даде криле на пловдивчани, които засилиха атаките към вратата на Кирев. Логично дойде и втори гол за гостите. Марио Кирев сгреши при пас към бранител, топката попадна в Камбуров, който бе фаулиран от стража на "белите". Голмайсторът на Локо бе безмилостен от бялата точка и увеличи преднината на "черно-белите".

Славия тръгна да се връща в срещата през второто полувреме. В 60-ата минута Йомов нахлу в наказателното поле на Локомотив и бе свален от Димитър Везалов. Ивайло Стоянов отсъди втора дузпа в срещата, но повторенията показаха, че такава по-скоро няма. Валери Домовчийски изпълни слабо от бялата точка и ударът бе уловен от Илко Пиргов.

Минути по-късно обаче Славия все пак вкара. Петко Христов надскочи отбраната на Локомотив при центриране от корнер и прати топката в мрежата за 1:2.

Минутите от 75-а до 82-а се превърнаха в кошмар за Локомотив (Пловдив). Сердер Сердеров изравни, след като засече топката на точката на дузпата, а още в следващата си атака Славия получи право да изпълни втора дузпа. Георги Вълчев събори нахлулия на скорост Ивайло Димитров, а потърпевшият бе безмилостен от бялата точка - 3:2.

Отново Димитров бе в прегръдките на своите съотборници в 82-ата минута, когато получи дълъг извеждащ пас от Омар и с удар от въздуха сложи край на интригата - 4:2. В последните секунди друга резерва - Георги Йомов, заби пето попадение за "белите" с красив удар.

С успеха Славия се изкачи на девето място с 6 точки, колкото има и Локомотив (Пловдив), който е десети.

Славия - Локомотив (Пловдив) 5:2
0:1 Дани Кики (21), 0:2 Мартин Камбуров (34-дузпа), 1:2 Петко Христов (63), 2:2 Сердер Сердеров (75), 3:2 Ивайло Димитров (78-дузпа), 4:2 Ивайло Димитров (82), 5:2 Георги Йомов (90+2)

Срещата по минути - ТУК!

Резултат с изображение за фк славияСлавия: 13.Maрио Киревjalt.jpg, 66.Абуд Омар, 21.Георги Пашов, 19.Стефан Велков, 15.Петко Христов , 27.Емил Мартинов, 8.Божидар Васев, 73.Иван Минчев (65-smqna.jpg18.Евгений Тюкалов), 9.Сердер Сердеров , 7.Борислав Балджийски (46-smqna.jpg35.Георги Йомов ), 24.Валери Домовчийски (73-smqna.jpg14.Ивайло Димитров )
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 4.Андреа Христов, 5.Александру Джурджу, 10.Янис Карабельов, 18.Евгений Тюкалов, 14.Ивайло Димитров, 35.Георги Йомов
Треньор: Александър Тарханов

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив Пловдив: 38.Илко Пиргов, 14.Иван Горанов, 6.Кирил Котев (46-smqna.jpg29.Ясин Амрауи), 15.Димитър Везалов, 7.Георги Вълчев jalt.jpg , 19.Ванчо Траянов (74-smqna.jpg22.Осама Рашид), 18.Мартин Райнов, 27.Димо Бакалов, 13.Симеон Райков (70-smqna.jpg10.Веселин Марчев, 9.Дани Кики , 11.Мартин Камбуров jalt.jpg
Резерви: 16.Ясеин Ел Харуби, 22.Осама Рашид, 29.Ясин Амрауи, 71.Пламен Крумов, 10.Веселин Марчев, 21.Бирсент Карагарен, 19.Димитър Велковски
Треньор: Илиан Илиев