Славия победи с 2:0 Черноморец в София в мач от 23 кръг на "А" група. След успеха "белите" временно излязоха на девето място с 27 точки, изпреварвайки Локомотив София. Черноморец продължава да е на 11-та позиция с 21 точки. Чавдар Янков изведе Славия напред в резултата в 23-ата минута, а Венелин Филипов си вкара автогол в 62-ата минута.

Срещата започна с превъзходство на гостите от Бургас, които създадоха две добри възможности за гол. Още в 3-ата минута Баламанджи бе изведен на удобна позиция, но се забави и Велков блокира удара му. Малко по-късно Баламанджи подаде към Манзоро, но изстрелът му бе блокиран. Топката се върна към Баламанджи, който стреля, но Георги Петков спаси. Постепенно домакините заиграха по-добре и в 23-ата минута откриха резултата. Чавдар Янков реализира след пас на Георги Пашов. Минута по-късно Курдов бе близо да вкара втори гол за Славия след центриране на Галин Иванов и удар с глава, но Ник Дашев спаси. В 31-та минута Ник Дашев за втори път спаси Черноморец с уникален рефлекс. Галин Иванов подаде на Курдов, който от 5-6 метра стреля към долния десен ъгъл на вратата, топката влизаше, но в последния момент стражът я извади.

Второто полувреме започна отново с лек натиск на Черноморец. Гамаков стреля, но Георги Петков спаси. След това Баламнджи и Балтанов се разминаха с топката след центриране на Крум Стоянов. В 62-та минута Славия поведе с 2:0. Радослав Димитров центрира, а Венелин Филипов в опита си да изчисти топката, я изпрати в собствената си врата.

В 85-ата минута Черноморец можеше да намали. Баламанджи нахлу в наказателното поле на домакините и стреля силно, но Георги Петков спаси. Топката се върна във футболиста на "акулите", който след повторен шут нацели напречната греда, а при добавката резервата Маркиньо стреля слабо с глава и не успя да реализира.

СЛАВИЯ - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Чавдар Янков (23), 2:0 Венелин Филипов (62-автогол)

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров, 19.Стефан Велков, 22.Виктор Генев, 17.Димо Атанасов (90 - Милен Василев), 3.Алберт Банинг (15- 14.Янко Сандански), 23.Олег Шалаев, 8.Чавдар Янков (87 - Радослав Василев), 33.Галин Иванов, 21.Георги Пашов, 9.Атанас Курдов,
Резерви: 12.Емил Петров, 14.Янко Сандански, 4.Милен Василев, 11.Радослав Василев, 5.Костадин Велков, 10. Павле Попара, 75. Емил Стоев
Треньор: Милен Радуканов

2_8.jpgЧерноморец: 1.Ник Дашев, 8.Милен Гамаков, 10.Маркиньо, 14.Жереми Манзоро, 15.Ванчо Траянов, 20.Яни Пехливанов, 23.Чико Гомес, 30.Лъчезар Балтанов, 24.Мартин Кавдански, 44.Венелин Филипов, 94.Жозуе Баламанджи
Резерви: 88.Свилен Нотев, 26.Николай Павлов, 90.Петър Атанасов, 25.Крум Стоянов
Треньор: Димитър Димитров-Херо