Берое разби с 5:1 гостуващия състав на Славия в мач от Елитната юношеска група до 19 години. Това бе втори успех за деня на футболистите от школата на старозагорския клуб, тъй като по-рано и юношите до 17 г. се наложиха над "белите" в мач от другата Елитна група - 1:0.

Момчетата на Иван Гаджев бяха много по-добри през целия двубой, създадоха повече положения, надиграха противника и съвсем заслужено триумфираха с изразителния резултат. Гостите първи отбелязаха гол - още в 4-ата минута точен за Славия бе Иван Колев. Димитър Трайков изравни в 22-ата минута, а Венци Иванов даде преднина на Берое в 34-ата.

През второто полувреме нови голове за домакините добавиха Александър Манолов в 50-ата, Ангел Костов в 78-ата и Ивелин Илиев в 90-ата.

След победата Берое събра 41 точки е на 6-ото място в Елитната юношеска група до 19 г. Славия е на 9-ата позиция с 34 точки.

"Левски" - Черно море 1:2
Пирин 2001 (Бл) - "Ботев" (Пд) 0:3 служ.

17 април 2014 г. (четвъртък), 15:00 часа
Оскар ЕЛ (Сф) - Светкавица (Търговище)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛИТЕКС 61 т., 2."Левски" 59, 3.ЦСКА 59, 4.Черно море 54, 5."Ботев" (Пд) 51, 6.Берое 41 и др.