Левски победи с 3:1 Славия при гостуването си на "Овча Купел" в мач от четвъртия кръг на "А" група. Точни за "сините" бяха Седрик Бардон, Зе Соарес и Николай Димитров, а автор на почетното попадение за "белите" стана Жуниор.

С прибавените три точки шампионите събраха 9 в актива си, но останаха зад ЦСКА, който също има 9. "Армейците" обаче са с по-добра голова разлика от селекцията на Ратко Достанич.

За днешната среща наставникът на Левски заложи на някои от резервите си, а титулярите Христо Йовов, Георги Христов и Веселин Минев останаха на пейката. На върха на атаката започна Еньо Кръстовчев, а Дениран Ортега дори не бе включен в групата за мача.

Шампионите започнаха силно срещата и успяха рано да поведат. Още във 2-ата минута Седрик Бардон наказа домакините. След бърза контраатака Жоазиньо подаде топката в наказателното поле на Дарко Тасевски, който я бутна към Бардон в дясно и французинът нанесе точен удар, наказвайки Йордан Господинов - 0:1. В 10-ата минута Славия остана без капитана си. Опитният Йордан Петков получи контузия и не успя да продължи участието си в двубоя, като мястото му зае юношата на "сините" Мартин Кавдански. Малко преди почивката Зе Соарес удвои преднината на гостите. С далечен пас Елин Топузаков намери бразилеца в пеналта, той финтира двама защитници и с нисък диагонален удар прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Йордан Господинов - 2:0.

След почивката паднаха още два гола. Първо в 80-ата минута Славия намали резултата чрез Жуниор. Бразилецът се озова сам срещу Георги Петков след колективна грешка на защитниците на Левски, след което ефектно прехвърли вратаря - 1:2.

Крайното 3:1 за "сините" оформи резервата Николай Димитров. Хичо отне топка от играч на Славия, напредна и със удар от далечно разстояние я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Славия. /БЛИЦ

СЛАВИЯ:
23.Йордан Господинов, 21.Богомил Дяков, 8.Борислав Георгиев, 11.Стив Ренет, 35.Йордан Петков (10-5.Мартин Кавдански), 33.Галин Иванов, 27.Павле Попара (70-28.Дубала), 4.Николай Петров, 6.Николай Дюлгеров, 17.Джунейт Яшар (57-77.Милан Коприваров), 19.Жуниор
Резерви: 12.Емил Петров, 22.Роберт Петров, 10.Асен Николов, 5.Мартин Кавдански, 77.Милан Коприваров, 9.Тодор Колев, 28.Дубала

ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 20.Шахиб Бензукан, 5.Юсеф Рабех, 11.Елин Топузаков, 25.Лусио Вагнер, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 22.Дарко Тасевски (76-10.Христо Йовов), 20.Жоазиньо (53-24.Николай Димитров), 21.Зе Соарес, 7.Еньо Кръстовчев (46-99.Георги Христов)
Резерви: 31.Цветан Димитров, 14.Веселин Минев, 55.Йордан Милиев, 24.Николай Димитров, 33.Лъчезар Балтанов, 10.Христо Йовов, 99.Георги Христов