Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 под снега на "Васил Левски" в мач от 22-ия кръг на Първа лига. "Белите" се спасиха драматично от загубата, след като резервата Янис Карабельов се разписа в 95-ата минута. Преди това Димо Бакалов беше дал преднина на "смърфовете" с гол още в началото на срещата.

Тимът на Бруно Акрапович почти цялото второ полувреме игра с човек по-малко след червен картон на Мухамед Муса, но въпреки това домакините бяха сериозно затруднени от "черно-белите".

Мачът започна отлично за гостите от Пловдив. В шестата минута Мухамед Муса изведе отлично Веселин Марчев по дясното крило, той подаде на Димо Бакалов на празна врата и сливналията опъна мрежата на Анониос Стергиакис - 0:1.

До почивката "смърфовете" пропуснаха да удвоят, след като удар на Умарбаев премина покрай гредата. Футболистите на Златомир Загорчич пък не направиха нищо запомнящо се през първото полувреме.

В началото на втората част Локомотив остана с човек по-малко. Мухамед Муса задържа Галин Иванов, който се измъкваше сам срещу вратаря Илко Пиргов. На защитника на гостите беше показан директен червен картон и до края Славия имаше числено предимство. Въпреки това "белите" трудно намираха пролуки в отбраната на "черно-белите". Гостите все пак се пропукаха в петата минута на добавеното време. Резервата Янис Карабельов вкара ценното попадение за домакините, разписвайки се с глава след центриране на Галин Иванов - 1:1.

След равенството "смърфовете" се изкачиха на седмото място с 27 точки, с една повече от Черно море (26) и на две пред "белите" от "Овча купел", които са девети.

За Славия в сряда предстои гостуване на Витоша (Бистрица) от междинния 23-и кръг - от 13:00 часа. В четвъртък от 17:30 часа на "Лаута" пък е пловдивското дерби Локомотив - Ботев.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА
СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ - ТРАНСФЕРИ И ЗИМНА ПОДГОТОВКА 2018

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 1:1
0:1 Димо Бакалов (6), 1:1 Янис Карабельов (90+5)

Срещата по минути:
* Минута мълчание в памет на починалите внезапно Павел Панов и Георги Марков.
1 - Начало на мача.
 ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) повежда! Димо Бакалов отбеляза след асистенция на Веселин Марчев.
24 - Галин Иванов отправи силен изтрел към вратата на Локомотив, топката премина над напречната греда.
30 - Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, топката се отби в стената и излезе в корнер.
45 - Опасна атака на Локомотив. Бакалов подаде на Умарбаев, който отправи удар от малък ъгъл, топката премина успоредно на голлинията.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ЧЕРВЕН КАРТОН за Мухамед Муса, който спря непозволено чиста голова възможност на "белите". Бранителят на Локомотив фаулира Галин Иванов, откъсващ се сам срещу Илко Пиргов.
52  Славия пропусна да изравни, след като Галин Иванов не успя да нанесе точен удар от изгодна позиция, пращайки топката над напречната греда.
58 - Пиргов улови удар на Иван Минчев.
75  Димитър Велковски успя да избие от голлинията на Локомотив (Пловдив).
90 - Сашо Александров стреля, Пиргов лови.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+5  ГОООЛ! Янис Карабельов спасява домакините - 1:1! Халфът се разписа с глава след центриране на Галин Иванов.
90+5 - Край на мача. Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1.

Славия 1913<br />(София)

СЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 25.Сашо Александров, 6.Костадин Велков, 55.Андреа Христов, 5.Димитър Буров (72  11.Емануел Мба), 27.Емил Мартинов (77  10.Янис Карабельов ), 77.Стефан Велев, 73.Иван Минчев, 29.Милчо Ангелов, 33.Галин Иванов, 14.Ивайло Димитров (86  23.Владислав Узунов)
Резерви: 1.Георги Петков, 23.Владислав Узунов, 11.Емануел Мба, 7.Наско Милев, 13.Стефан Велков, 10.Янис Карабельов, 71.Тони Иванов
Треньор: Златомир Загорчич

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 37.Муса Мухамед , 15.Димитър Везалов, 3.Стивън Езе, 19.Димитър Велковски , 39.Парвиз Умарбаев (84  93.Янко Ангелов), 34.Игор Банович, 10.Веселин Марчев, 23.Симеон Райков (51  14.Архан Исуф), 27.Димо Бакалов  (46  4.Елитон), 77.Анте Аралица
Резерви: 33.Росен Андонов, 14.Архан Исуф, 17.Ванчо Траянов, 93.Янко Ангелов, 4.Елитон, 20.Димитър Законов, 90.Филип Михалевич
Треньор: Бруно Акрапович

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация