Славия записа втора загуба на лагера си в турския курорт Анталия. “Белите” паднаха с 1:2 от предпоследния в шампионата на Грузия Колхети. Преди това тимът на Мартин Кушев записа поражение с 0:2 от румънския Брашов и направи 1:1 с казахстанския Иртиш.

Кушев отново заложи на два различни състава в двете полувремена. Той започна с Емил Петров, Радослав Димитров, Живко Желев, Даниел Златков, Филип Филипов, Георги Пашов, Йордан Юруков, Владислав Романов, Акиоши, Бишевич и Николай Божов. През втората част на вратата беше Стефано Кунчев, а двойката централни защитници Желев-Златков остана на терена. Останалите за Славия бяха Ставрич, Василев, Георги Христов, Спас Георгиев, Мохамед, Цветан Тодоров, Милчев, а Пашов се върна като десен бек.

“Белите” доминираха през първото полувреме. В 35-ата минута Акиоши остана очи в очи с вратаря, но съдията даде фаул в атака. Малко по-късно Желев стреля много силно, но неточно от пряк свободен удар.

През втората част Колхети набърза реализира два гола. Заради смените играта на българския тим не спореше. Почетното попадение реализира Живко Желев от дузпа в 88-ата минута. 10 минути преди края капитанът Богомил Дяков се върна на терена след седеммесечно отсъствие заради тежка контузия и операция на предни кръстни връзки на коляното.