Славия победи Бдин (Видин) с 2:1 в контрола, която се игра на стадион “Искър” в Самоков. Президентът на “белите” Венци Стефанов изгледа двубоя, а дебют за тима направи Себастиао Ногейра. Португалецът се пробва и в “Левски”, но Георги Иванов не го одобри и не го взе на лагера в Австрия. Полузащитникът влезе в игра през второто полувреме, но треньорът Мартин Кушев ще реши дали да го задържи в следващите няколко дни.

Бдин откри резултата в 18-ата минута след фантастичен удар на Николай Хаджиниколов от 27-28 метра. Футболистът прати топката в горния десен ъгъл на вратата пазена от Емил Петров.

В 25-ата минута реферът Георги Игнатов отсъди дузпа за Славия, за нарушение срещу Галин Иванов. Ветеранът Николай Божов реализира от бялата точка за 1:1.

В 57-ата минута след центриране от корнер Жуниор засече от воле и направи 2:1. Следващата контрола на Бдин е в петък (8 юли) срещу ЦСКА отново в Самоков./БЛИЦ