Славия спечели с 2:1 у дома срещу Локомотив (София) в столичното дерби на 27-ия кръг от Елитната юношеска група до 17 години. Кристиян Николов с глава откри резултата в полза на гостите още в осмата минута. Славистите изравниха само седем минути по-късно, като Калоян Кръстев се разписа след грешка в защитата на "червено-черните".

"Белите" стигнаха до успеха чрез Виктор Теодосиев, който надигра централните защитници на Локомотив и вкара за крайното 2:1 в 57-ата минута. Само осем минути след това гостите останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на Александър Масларски.

Воденият от Ивайло Семерджиев Славия е осми в класирането с актив от 52 точки. В следващия кръг "белите" гостуват на ЦСКА, който има 55 и заема третото място. Дербито е на 18 март от 14:30 часа. Лидер в Елитната юношеска група до 17 години е ДИТ, вторият "Левски" има 57 точки.