Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха при 1:1 в среща от 15-ия кръг на Efbet лига. Първият гол в мача вкара Димитър Илиев в 73-ата минута от дузпа, а в 82-ата Галин Иванов изравни също от бялата точка.

Двубоят в столичния квартал "Овча Купел" не беше особено интересен в началните минути, като първият точен удар дойде едва в 13-ата минута и беше дело на Славчо Шиколаров от Славия. Локомотив отвърна с изстрел на Ален Ожболт пет минути по-късно, а в 35-ата минута отново той пропусна да вкара. Натискът на Локомотив стана все по-осезаем и отново Ожболт удари гредата в 42-ата минута, пропускайки да открие резултата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Втората част също премина с превес на гостите от Пловдив, като Бирсент Карагерен изпусна да вкара в 51-ата минута. Четвърт час преди края съдията отсъди дузпа за фаул на Бенгюзов срещу  Витанов, а Димитър Илиев вкара за 1:0. По-малко от 10 минути след това Ивайло Стоянов отново посочи бялата точка за спорен фаул срещу Шоколаров, но пред вратата на Локомотив и Галин Иванов изравни. До края на мача Аралица пропусна две положения пред вратата на Славия и резултатът остана непроменен.

Това е осми мач без загуба за Локо в елита и пети за Славия, като благодарение на хикса "смърфовете" дръпнаха с точка пред Левски, но с мач повече, в битката за второто място и изостават с 6 зад лидера Лудогорец.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1
0:1 Димитър Илиев (73' дузпа), 1:1 Галин Иванов (82' дузпа)

Slavia SofiaСЛАВИЯ: 13.Георги Георгиев, 4.Петър Патев, 15.Емил Виячки, 38.Милен Гамаков, 83.Христо Попадийн, 35.Георги Йомов, 8.Славчо Шоколаров, 10.Янис Карабельов, 11.Радослав Кирилов, 33.Галин Иванов , 9.Цветелин Чунчуков
Резерви: 1.Георги Петков, 73.Венцислав Бенгюзов, 23.Владислав Узунов, 6.Давид Хуманес, 14.Дарко Тасевски, 71.Емил Стоев, 7.Калоян Кръстев

Lok. PlovdivЛОКО (ПД): 71. Мартин Луков, 5.Дейвид Малембана, 61.Динис Алмейда, 6.Стивън Езе, 50.Йосип Томашевич, 10.Парвиз Умарбаев, 34.Петър Витанов, 9.Бирсент Карагарен, 21.Георги Русев, 14.Димитър Илиев , 12.Ален Ожболт
Резерви: 1.Илко Пиргов, 25.Лукас Масоеро, 13.Един Бахтич, 77.Анте Аралица, 7.Момчил Цветанов, 44.Николай Николаев, 19.Уирис Оливейра

Стадион: "Славия", София
Съдия: Ивайло Стоянов