Славия постигна убедителна победа с 4:0 срещу Академик (Сф). Два гола на бившия си тим вкара Николай Божов, а по един добавиха Галин Иванов и Тодор Колев. Любопитното в мача бе факта, че “белите” гостуваха на собствения си стадион. Академик домакинства на стадион “Славия” заради липсата на достатъчно лицензирани съоръжения в столицата.

Дебют за гостите в мача направи бившият нападател на Левски Георги Христов, който обаче не направи кой знае колко добро впечатление с изявите си.

След по-добра игра в началните минути Славия поведе в резултата в 44-ата минута, когато Николай Божов откри резултата с гол от фаул. Три минути след началото на второто полувреме Галин Иванов бе оставен непокрит и от вратарското поле засече центриране от корнер и разстреля Чавдаров за 2:0.

В 81-ата минута Пеев овладя добре топката в центъра на терена и пусна към Николай Божов, който финтира вратаря Чавдаров и вкара на празна врата за класическото 3:0.

Добавеното време бе моментът на Тодор Колев, който също записа името си сред голмайсторите. Таранът вкара след чудесен пас на Божов за крайното 4:0./БЛИЦ