Славия допусна изненадваща загуба с 1:2 от Миньор на стадиона в столичния квартал “Овча Купел”. С трите точки перничани взеха глътка въздух в борбата за оцеляване в “А” група. След загубата Славия е с 26 точки и изостава от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Миньор поведе с гол на Явор Въндев, Славия изравни след попадение на Даниел Пеев. Победният гол за перничани реализира Ванчо Траянов.

През есента Славия победи с 2:1 Миньор, което накара част от феновете да се усъмнят във феърплея на днешния двубой.

Миньор започна много добре и още в 8-ата минута поведе в резултата с 1:0. Капитанът Костадин Марков проби по дясното крило и центрира пострелно по земя, Явор Въндев засече във вратата на Емил Петров. В 18-ата минута Даниел Пеев отправи далечен удар, но топката мина над вратата. След 27-ата минута Томаш Оклещех на два пъти развинти защитата на Славия по левия фланг, но при първия рейд бе спрян с несъществуваща засада, а при втория бранител се справи с него. В 28-ата минута Даниел Пеев изведе Георги Христов зад гърба на отбраната, нападателят от легнало положение стреля, но в левия страничен стълб. В 33-ата минута Христов навърза няколко защитници на Миньор, но и този път нямаше шанс, тъй като шутът му бе избит от Чворович. Секунди след това се стигна до изравнителното попадение на Славия. Радослав Димитров центрира отдясно и оставеният непокрит Даниел Пеев с глава заби топката в мрежата на Миньор. В 42-ата минута Божов можеше да реализира за 2:1, но реши да пада за дузпа и в крайна сметка се провали. В последната минута на първото полувреме Петър Петров от Миньор нахлу към наказателното поле, стреля силно, но след рикошет топката излезе в корнер.

Славия продължи да атакува след почивката. В 58-ата минута Георги Христов се отчете с пореден пропуск. Той влезе отляво в наказателното поле и би, но в ръцете на вратаря. Отклонилата се топка попадна на главата на защитника на Миньор Борислав Стойчев, който ма малко да я прати в собствената си врата. В 69-ата минута гостите от Перник поведоха с 2:1. Костадин Марков центрира отдясно от пряк свободен удар, Виктор Генев не успя да играе с топката пред вратарското поле, тя стигна до задната греда, където Ванчо Траянов с глава я прати във вратата. Жуниньо изпусна голмайстора на Миньор при центрирането.

В 76-ата минута целият щаб на Миньор искаше дузпа за спъване на Милен Василев от Виктор Генев, но съдията Калин Людмилов не даде нарушение. Минута след това перничани искаха нова дузпа, този път за фаул на Филипов срещу откъсващия се Горан Янкович. Нарушението обаче бе извън наказателното поле, но не бе маркирано от рефера, който спести и картон на бранителя на “белите”. В 83-ата минута влезлият като смяна в Миньор Брахими стреля извън наказателното поле, но нацели гредата зад Емил Петров. Две минути след това отново Брахими центрира отдясно в наказателното поле, но Оклещех се размина на сантиметри с топката./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Славия - Миньор 1:2
0:1 Явор Въндев (8), 1:1 Даниел Пеев (33), 1:2 Ванчо Траянов (69)

Славия: 12.Емил Петров, 18.Филипов, 22.Виктор Генев, 25.Виктор Дениран (70 - Мартин Кушев), 27.Том Мансаров (46 - 44.Жуниньо), 6.Мартин Сечков, 33.Жуниор Баяно, 20.Радослав Димитров, 17.Николай Божов, 77.Даниел Пеев, 9.Георги Христов
Резерви: 31.Стефано Кунчев, 35.Диян Молдованов, 44.Жуниньо, 5.Георгиев, 7.Илия Илиев, 19.Мартин Кушев, 14.Васев