Славия победи Монтана с 2:1 в мач от 2-ия кръг на “А” група. “Белите” записаха първа победа през новия сезон, след като на старта загубиха катастрофално от “Ботев” (Пловдив) с 0:3. Головете за днешния успех на Славия реализираха Жуниньо и Янко Сандански. Почетното попадение за гостите от Монтана реализира Петър Петров.

Славия поведе в резултата още в четвъртата минута. Радослав Димитров направи пробив по дясното крило и качи топката на глава на Жуниньо. Завърналият се от “Левски” бразилец веднага оползотвори точния пас с глава за 1:0. Нападателят на "белите" направи безпомощен вратаря Ивайло Яначков от границата на вратарското поле. 120 секунди по-късно обаче футболистите на Джамбазки можеше да изравни. Димитър Воденичаров изскочи срещу вратаря Георги Петков, но той успя да избие удара.

В 33-ата минута Чавдар Янков намери с отличен пас Здравко Лазаров, който обаче пропусна от чиста позиция. Електричката остана сам срещу вратаря на Монтана, но не успя да го преодолее. Секунди след това Виктор Генев беше оставен непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава. В 42-ата минута се стигна до първата по-сложна ситуация за рефера Георги Димитров. Той прецени, че Чавдар Янков от домакините не е задържал Петър Петров от гостите в наказателното поле и показа жълт картон за симулация на играча на Монтана.

В 52-ата минута при корнер пред вратата на гостите Здравко Лазаров намери Янко Сандански на задната греда и той с глава направи 2:0. Монтана обаче изравни бързо след това. В 57-ата минута Петър Петров се оказа на върха на бърза контраатака на Монтана и с плътен шут преодоля Георги Петков.

СЛАВИЯ - МОНТАНА 2:1
1:0 Жуниньо (4), 2:0 Янко Сандански (53), 2:1 Петър Петров (57)

Двубоят по минути с БЛИЦ
4 - topka.jpg ГООЛ за Славия. Радослав Димитров беше изведен отдясно, той центрира и Жуниньо с глава разстреля Иван Яначков
10 - корнер за Монтана, но Георги Петков се справя
31 - ОПАСНОСТ за Славия, Чавдар Янков изведе Здравко Лазаров, той остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее
40 - ПРЕТЕНЦИИ
 за дузпа на гостите от Монтана. Петър Петров е задържан от Чавдар Янков в наказателното поле, но съдията Георги Димитров не показва бялата точка
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------
46 - smqna.jpg две смени в състава на Монтана, излизат Лахчев и Воденичаров, влизат Мичев и Самир Аясс
53 - topka.jpg ГООЛ за Славия, голмайстор Янко Сандански. Центриране на Здравко Лазаров от корнер на задна греда, Сандански е непокрит и вкарва топката във вратата
57 - topka.jpg ГООЛ за Монтана, голмайстор Петър Петров. Бърза контраатака за Монтана, Мичев намери Петър Петров, който се разписа с удар от наказателното поле
смяна в състава на Монтана, на мястото на Димитър Петков влиза Спас Георгиев
77 - атака на Славия, Виктгор Генев проби отляво, Васил калоянов пое топката, продължи я към Здравко Лазаров, който би силно, но вратарят отрази