Славия постигна първа победа по време на лятната си подготовка. Белите се наложиха с 2:0 над Видима-Раковски във втория си контролен мач, игран на стадиона в столичния квартал "Овча купел".

Головете бяха отбелязани в двете полувремена. Резултата откри Мартин Тошев в 21-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле и греда след изстрел на Петър Альоев нападателят засече отблизо. В 42-ата пък Уго Лопес разтресе напречната греда на вратата на севлиевци.

На почивката всички футболисти в бяло бяха заменени. Последва нова греда в 60-ата на Живко Желев, а в 87-ата Жуниньо подаде в наказателното поле към намиращия се на проби словенски халф Арпас Вас, който удвои за крайното 2:0. Според информация на БЛИЦ Вас ще остане на тестове при "белите" за още една седмица.

Както е известно, в първата си проверка възпитаниците на Мартин Кушев отстъпиха с 1:2 на Монтана.