Славия победи Септември с 2:0 като символичен гост в столично дерби от 3-ия кръг на Първа лига.
За успеха на “белите“ се разписаха Ивайло Димитров (11) и Иван Минчев (62-дузпа). Септември игра в последния половин час на срещата с 10 души, след като Александър Бранеков получи втори жълт картон.

Момчетата на Златомир Загорчич започнаха по-агресивно и поведоха още в 11-ата минута. Омар Абуд изведе перфектно Ивайло Димитров зад защитата на Септември и Косъма хладнокръвно преодоля вратаря за 0:1!
В 18-ата минута беше извършена принудителна смяна в състава на Славия. Ветеранът Георги Петков получи разстежение и трябваше да бъде сменен от резервата Кирев.
След почивката сценарията от първото полувреме се повтори. В 61-ата минута Бранеков събори голмайстора Димитров в наказателното поле и главният съдия побърза да посочи "бялата точка". Защитникът на Септември пък получи втори жълт и съответно червен картон. Иван Минчев изпълни хладнокръвно дузпата и реализира за 0:2!

Заради бурните си протести старши треньорът на домакините Димитър Васев беше отстранен от скамейката.

Досега Септември няма нито една победа над нито един от останалите софийски отбори в сегашния състав на Първа лига – 4 ремита и 15 загуби.

За Славия пък това беше първа победа за сезона след  1:1 на старта срещу ЦСКА и загубата с 2:3 у дома от Ботев (Пд).

СЕПТЕМВРИ (СФ) - СЛАВИЯ 0:2
0:1 Ивайло Димитров (11), 0:2 Иван Минчев (62)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11 - ГООЛ! Славия поведе в резултата. Омар Абуд изведе перфектно Ивайло Димитров зад защитата на Септември и Косъма хладнокръвно преодоля вратаря за 0:1!
18 - Принудителна смяна за Славия! Ветеранът Георги Петков получи разстежение и трябваше да бъде сменен от резервата Кирев.
45+4 - Край на първото полувреме.

________________________________
46- Начало на второто полувреме
61 - Дузпа за Славия! Бранеков събори голмайстора Димитров в наказателното поле и главният съдия побърза да посочи "бялата точка". Защитникът на Септември пък получи червен картон.
62 - ГООЛ! Иван Минчев изпълни хладнокръвно дузпата и реализира за 0:2!
86 - Пропуск! Резервата Кръстев получи пас от Йомов от вратарското поле, но не можа да уцели вратата.
90+3 - Край на мача.

Резултат с изображениеСЕПТЕМВРИ: Валентин Галев, Богомил Дяков, Румен Трифонов, Петър Генчев, Александър Бранеков, Антони Иванов, Даниел Георгиев (65 - Траян Траянов), Мартин Тошев (78 - Исмаел Байду), Борис Галчев, Владислав Романов, Крис Гади (83 -Димитър Костадинов)
Резерви: Янко Георгиев, Траян Траянов, Янко Сандански, Иван Тилев, Иван Вълчанов, Исмаел Байду, Димитър Костадинов
Треньор: Димитър Васев

Резултат с изображениеСЛАВИЯ: Георги Петков (18 - Марио Кирев), Михаил Венков, Омар Абуд (51 - Емануел Мба), Стефан Велков, Матеус да Силва, Емил Мартинов, Славчо Шоколаров, Стефан Велев, Иван Минчев, Георги Йомов, Ивайло Димитров  (76 - Калоян Кръстев)
Резерви: Марио Кирев, Костадин Велков, Яник Карабельов, Емануел Мба, Китан Василев, Калоян Кръстев, Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

София,стадион "Васил Левски"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация