Славия записа разгромна загуба с 0:4 от Металург (Донецк) в контролна среща в турския курорт Анталия. Както е известно, доскоро треньор на украинския тим беше наставникът на “Левски” Николай Костов. За Металург титуляри бяха Велизар Димитров, продаденият в паузата от ЦСКА Грегъри Нелсън и бившият играч на “сините” Зе Соарес.

През първото полувреме падна само един гол. В 26-ата минута Марио Сержо откри резултата. В 50-ата минута Годин стреля от 12 метра и след рикошет топката попадна във вратата. С мощен шут Макъртчян  направи 3:0 в 67-ата минута, а в 82-ата Иванко оформи крайното 4:0.

Славия трудно се противопоставяше на съперника, но въпреки това през първата част Николай Божов на два пъти имаше възможност да отбележи. След почивката Владислав Златинов и Йордан Юруков направиха пропуски.

Славия: 12.Емил Петров, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 18.Филип Филипов, 20.Радослав Димитров, 83.Йордан Юруков (76 – 5.Спас Георгиев), 7.Владислав Романов (45 – 33.Тодоров), 17.Николай Божов (63 – 11.Василев), 9.Владислав Златинов, 88.Петър Димитров, 14.Янко Сандански