Славия направи успешен старт за пролетния дял на шампионата. “Белите” победиха Калиакра с 1:0, като единственият гол бе дело на Георги Христов.

След скучно начало, десетката на столичани получи добър пас зад защитата. Христов свали с гърди и с хубав удар вкара за 1:0. Попадението бе моментен проблясък, след него и двата тима не създаваха чисти голови положения и предимно се бореха в центъра на терена. В 39-ата минута гол на Десислав Русев бе отменен заради засада, като домакините изявиха претенции, в които имаше основание.

Второто полувреме започна в по-добро темпо. Божов и Георги Филипов направиха по един пропуск за двата тима. В 65-ата минута Калиакра бе близо до гол след груба греша на Емил Петров. Вратарят излезе неразчетено, Русев му отне, но Дяков поправи грешката и изчисти в корнер. 20 минути по-късно Баяно удари греда, а при добавката Радослав Димитров би неточно.

В последната минута съдията Ивайло Стоянов бе главното действащо лице. Първо той даде втори жълт картон на Николай Петров за симулация. След това реферът не даде дузпа за домакините след игра с ръка на Мансаров. Ситуацията бе спорна.

Славия се изкачи до 8-ото място с 26 точки. Калиакра е 11-и с 16 точки.

КАЛИАКРА - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Георги Христов (19)

Калиакра: 1.Цветан Димитров, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 7.Лъчезар Балтанов, 8.Ивайло Раденцов, 10.Николай Петров, 15.Антон Петров, 18.Десислав Русев, 20.Марко Марков (58 - Иван Александров), 31.Георги Филипов

Славия: 12.Емил Петров, 6.Мартин Сечков, 9.Георги Христов, 10.Йордан Юруков, 17.Николай Божов (67 - Илия Илиев), 18.Филип Филипов, 20.Радослав Димитров (86 - Пеев), 21.Богомил Дяков (78 - Дениран), 22.Виктор Генев, 27.Мансаров, 33.Баяно

Градски стадион
Съдия:
Ивайло Стоянов
Жълти картони: Цветан Димитров, Николай Петров, Антон Петров, Десислав Русев (Калиакра); Филипов, Юруков, Мансаров (Славия)
Червен картон: Николай Петров (89-Калиакра)

Срещата по минути
1
7 - скука в първите минути на срещата
12 - Русев получи добре, но стреля неточно
19 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Славия. Георги Христов бе изведен добре, свали си топката и с хубав удар преодоля Цветан Димитров за 1:0