Дунав (Русе) прекъсна черната си серия от шест мача без победа и си тръгна с три точки при гостуването си на Славия. Срещата завърши при успех с 2:0 за "драконите" и се изигра на стадион "Васил Левски" в София. Бранимир Костадинов и Васил Шопов бяха точни за гостите.

Дунав бе по-добрият тим през първото полувреме и логично се оттегли с аванс на почивката. Попадението бе дело на Бранимир Костадинов и падна в 29-ата минута. Тогава Огнянов центрира много добре, а нападателят с глава прониза Марио Кирев.

"Драконите" пропиляха още няколко изгодни положения, които се откриха пред тях.

Славия също отбеляза гол, който обаче правилно бе отменен заради засада. "Белите" можеха да реализират и чрез Сердер Сердеров, но ударът на нападателя профуча покрай гредата.
През второто полувреме и двата тима имаха добри възможности за гол и се отчетоха с по една греда. Все пак по-добрият в този мач тим успя да стигне до второ попадение. То падна в даденото от рефера продължение и бе дело на Васил Шопов.

С успеха русенци се изкачиха на 4-ото място с 22 точки, докато Славия е на 10-а позиция с 13.

Славия - Дунав 0:2
0:1 Бранимир Костадинов (29), 0:2 Васил Шопов (90+1)

Срещата по минути:
3- Отменен гол на Славия! Николай Димитров намери добре Сердеров, който обаче пусна към намиращия се в засада Домовичийски. Нападателят вкара топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено
14- Сердеров стреля опасно, а топката профуча покрай гредата на вратата на Дунав
21- Страхотен шут на Юлиян Ненов от пряк свободен удар, но Кирев се намеси блестящо и изби в корнер
29- ГОЛ ЗА ДУНАВ! Антон Огнянов получи топката по крилото и центрира отлично към Бранимир Костадинов, който с глава прониза Кирев за 1:0 в полза на гостите!
33- Иван Минчев изведе с чудесен пас Васев в наказателното поле зад гърба на Петър Патев. Крилото напредна, но диагоналният му изстрел мина далеч от вратата
38- Кирев не се намеси добре при центриране, топката попадна в Огнянов, но ударът му бе избит от стража на Славия
40- Васил Шопов с дълъг пас намери Огнянов, който навлезе навътре към наказателното поле и стреля от около 10-11 метра. Кирев съумя да парира изстрела
45- Огнянов нахлу по крилото и върна топката към точката на дузпата, където Костадинов се обърна и с левия крак стреля силно над гредата
45- Край на първото полувреме
_______________________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Ненов нахлу по крилото и стреля добре от малък ъгъл, но стражът на Славия Марио Киров се намеси добре и улови топката
58- Греда! Антон Огнянов стреля много добре от фаул, а топката срещна страничния стълб и излезе в аут
60- Омар Абуд проби отляво и прати топката към Сердеров, който обаче почти сам не успя да улучи топката, която отскочи от опорния му крак
71- Греда! Борислав Балджийски залъга защитник на Дунав в наказателното поле и стреля силно по земя. топката срещ страничната греда
82- Огнянов като на шега премина покрай Пашов и Мартинов, влезе в пеналта на Славия и даде остро към далечната греда. Ненов опита да засече от въздуха, но пратиха топката в аут
90- Четири минути продължение
90+1- ГОЛ ЗА ДУНАВ! Костадинов намери Васил Шопов. Първият му удар бе избит, но при втория опит прати топката в мрежата и подпечата успеха на русенци!

Slavia SofiaСлавия: 12.Марио Кирев, 4.Андреа Христов, 9.Сердер Сердеров, 11.Георги Пашовjalt.jpg, 15.Петко Христов, 22.Владимир Семерджиев (46smqna.jpg7.Борислав Балджийск), 24.Валери Домовчийски (19smqna.jpg8.Божидар Васев), 27.Емил Мартинов, 66. Абуд Омар Абуд, 73.Иван Минчев (72smqna.jpg35.Георги Йомов), 77.Николай Димитров
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 5.Димитър Буров, 8.Божидар Васев, 10.Янис Карабельов, 17.Георг Илиев, 7.Борислав Балджийски, 35.Георги Йомов
Треньор: Александър Тарханов

Резултат с изображение за дунав фк Дунав: 1.Мартин Луков, 11.Диян Димов, 5.Тейнур Марем, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патевjalt.jpg (50smqna.jpg3.Марио Петков), 66.Искандар Джалиловjalt.jpg (80smqna.jpg7.Николай Колев), 6.Самир Аясс (72smqna.jpg8.Ивайло Раденцов), 10.Васил Шоповjalt.jpg, 18.Антон Огнянов, 94.Юлиян Ненов, 77.Бранимир Костадинов
Резерви: 86.Станислав Антонов, 17.Спас Георгиев, 3.Марио Петков, 8.Ивайло Раденцов, 7.Николай Колев, 12.Светослав Читаков
Треньор: Веселин Великов